Przenoszenie numeru a koszta

Witam.

Planuje przenieść numer z Plusa do Orange, w Plusie mam abonament, na który umowa kończy się w listopadzie 2014. I tutaj mam problem, bo nie wiem czy jak będę chciał przenieść numer będę musiał zapłacić jakąś karę Plusowi.

Proszę o pomoc.

Zajrzyj do umowy którą podpisywałeś i na pewno znajdziesz wysokość kary za wcześniejszą rezygnację z usług Plusa.

Oczywiście, że tak. Chcesz odstąpić od umowy. Jeśli brałeś telefon w abonamencie (a wydaje mi się, że tak) to kara będzie duża. Telefon do Plusa wyjaśni wszelkie niejasności. Sam jestem ciekaw, jaka to kara będzie…

Na umowie mam napisane, że kara umowna wynosi 2300.00 PLN, jednak zdaje mi się, że maleje im bliżej do końca umowy. Nie wiem. Znalazłem w umowie takie coś:

Abonent żądając przeniesienia przydzielonego numeru telefonu do innego dostawcy usług może rozwiązać Umowę bez zachowania terminów wypowiedzenia. W takim wypadku Abonent będzie zobowiązany do uiszczenia Polkomtel Sp. z o.o. opłaty w wysokości równej opłacie abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy powiększonej o karę umowną o ile taka przysługuje zgodnie z § 8 ust. 2 poniżej.

Wychodzi na to, że kara umowna zmniejsza się o proporcjonalną jej wartość. 2300 / 24 miechy = ok 96 zł

Czyli jakbym chciał teraz zerwać umowę zapłaciłbym 59,90 abonament + 1440(pomniejszona proporcjonalnie kara umowna) = 1499.90 ?

Czy 898,50 (tyle kasy do końca umowy muszę zapłacić) + 1440?

Trochę się pogubiłem.

Czasem po prostu nie mogę zrozumieć niektórych pytań zamieszczanych na forach. Nie lepiej zadzwonić, bądź przejść się do salonu, żeby o wszystko dopytać osobiście i u źródła?

Nie.