Przenoszenie numeru a koszta

(Deadlyblonde) #1

Witam.

Planuje przenieść numer z Plusa do Orange, w Plusie mam abonament, na który umowa kończy się w listopadzie 2014. I tutaj mam problem, bo nie wiem czy jak będę chciał przenieść numer będę musiał zapłacić jakąś karę Plusowi.

Proszę o pomoc.

(Grosjean) #2

Zajrzyj do umowy którą podpisywałeś i na pewno znajdziesz wysokość kary za wcześniejszą rezygnację z usług Plusa.

(dark__jedi) #3

Oczywiście, że tak. Chcesz odstąpić od umowy. Jeśli brałeś telefon w abonamencie (a wydaje mi się, że tak) to kara będzie duża. Telefon do Plusa wyjaśni wszelkie niejasności. Sam jestem ciekaw, jaka to kara będzie..

(Deadlyblonde) #4

Na umowie mam napisane, że kara umowna wynosi 2300.00 PLN, jednak zdaje mi się, że maleje im bliżej do końca umowy. Nie wiem. Znalazłem w umowie takie coś:

Abonent żądając przeniesienia przydzielonego numeru telefonu do innego dostawcy usług może rozwiązać Umowę bez zachowania terminów wypowiedzenia. W takim wypadku Abonent będzie zobowiązany do uiszczenia Polkomtel Sp. z o.o. opłaty w wysokości równej opłacie abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy powiększonej o karę umowną o ile taka przysługuje zgodnie z § 8 ust. 2 poniżej.

Wychodzi na to, że kara umowna zmniejsza się o proporcjonalną jej wartość. 2300 / 24 miechy = ok 96 zł

Czyli jakbym chciał teraz zerwać umowę zapłaciłbym 59,90 abonament + 1440(pomniejszona proporcjonalnie kara umowna) = 1499.90 ?

Czy 898,50 (tyle kasy do końca umowy muszę zapłacić) + 1440?

Trochę się pogubiłem.

(Hunter1) #5

Czasem po prostu nie mogę zrozumieć niektórych pytań zamieszczanych na forach. Nie lepiej zadzwonić, bądź przejść się do salonu, żeby o wszystko dopytać osobiście i u źródła?

(Deadlyblonde) #6

Nie.