Przenoszenie plików na dysk przenośny wraz z ich właściwości

Przenoszę właśnie różne pliki z mojego laptopa (system Vista Home) na dysk przenośny-system plików FAT32. Wiekszość plików przenoszę bez problemu. Jedynie mam problem z plikami avi tzn. z przeniesieniem filmików, które nagrałem swoim aparatem cyfrowym bądź telefonem. Gdy dany filmik chce przenieść na dysk pokazuje się taka informacja:

“Czy na pewno chcesz przenieść ten plik bez jego właściwości? Plik…AVI ma właściwości, których nie można przenieść do nowej lokalizacji.”

Co zrobić, aby dany plik przenieść razem z właściwościami?

Przenosisz metodą kopiuj-wklej ? Spróbuj jakimś managerem plików typu Total Commander.

Jeślik plik ma powyżej 4GB, to nie zapiszesz go na FAT32

A co to ma w tym przypadku za znaczenie?

Nie wierze aby filmiki z aparatu cyfrowego lub telefonu miały rozmiar ponad 4 GB.

Tu chodzi o właściwości pliku a dokładniej np. zapisane komentarze, dane dodane przez kamerę (np. GPS, itp) które nie mogą być przeniesione na dysk FAT, bo te funkcje obsługuje dopiero NTFS.

linde1 , jeśli chcesz się pozbyć tego komunikatu to musisz dysk sformatować w NTFS lub musisz się pogodzić z utratą tych dodatkowych danych - sam film nie zostanie uszkodzony, bez problemu będziesz mógł do odtworzyć.

Dodaje,ze zaden film nie przekracza 900 MB. Chcialbym przeniesc te filmiki na dysk przenosny wraz z wlasciwosciami. Nie wiem tylko jak sformatowac dysk w NTFS?

Wchodzisz w “Mój komputer”, albo “Komputer”. Znajdujesz literę dysku który chcesz przemianować na NTFS. Klikasz na niego prawym -> Formatuj…

Wybierasz “System plików : NTFS” Zaznacz sobie Szybkie formatowanie i “Rozpocznij”. Uwaga! Ta operacja wyczyści twój dysk przenośny.

To może napisz po co Ci one?

System ostrzega, że utracisz te wpisy, bo przenosisz dane z NTFS na FAT, jednak prawie na pewno wpisy te są puste.

OK to dzieki za wyjasnienie. Przeniose bez wlasciwosci.Formatowac dysku przenośnego nie moge,bo mam tylko jeden. Są na nim nagrane pliki o poj.ponad 800 GB,a aby je przegrac gdzies tymczasowo nie mam gdzie.