Przenoszenie plików z dysku C do dysku D

Ostatnio postanowiłam, że przeniosę pliki z dysku C do D. To był błąd. Podczas przenoszenia wyskakiwały mi okienka, a ja bez czytania klikałam ok. Po ponownym włączeniu komputera część plików ma białe ikony. Próbowałam je zmienić, ale znowu wyskakiwały mu okienka . Czytałam tutaj, żeby zrobić przywracanie systemu - nic to nie dało , próbowałam też przywrócić poprzednią wersję -też na nic. Wydaje mi się, że jestem w czarnej d****. Mam nadzieje, że mi pomożecie ,zależy mi na szybkim i skutecznym rozwiązaniu, bo to nie mój komputer :frowning:

tak teraz wygląda mój pulpitpulpit.thumb.png.b5a1146c36513dfbfb82368

Podstawowe pytanie jakie pliki?? Dokumenty z “moje dokumenty” czy pliki zainstalowanych programów?? Przenosząc pliki zainstalowanych programów niechybnie popełniłaś spory błąd świadczący o twoim poziomie wiedzy o komputerze. Teraz kolejne pytanie jaki komunikaty potwierdziłaś bezmyślnymi klikaniami??

Jeżeli przywrócenie plików w stare miejsce nie poprawiło sytuacji to pozostaje reinstalacje tych programów.

Uważam że Windows jest nie naruszony bo katalogu Windows raczej nie przeniosłaś a poza tym komputer ci się uruchomił, a swoją drogą Windows raczej nie pozwoli na przenoszenie swego katalogu.

Więc teraz wypada odinstalować w panelu sterowania te programy i następnie ich zainstalować i będzie OK.

To że ikony (skróty) na pulpicie  tych programów maja ikony takie jakie mają to żadna nowość - przecież ten skrót nie wykazuje w swojej ścieżce adresu pliku jaki miał wskazywać (przecież go przeniosłaś) i nie ma się czemu dziwić.

Zastanawiam się czy rzeczywiście te programy ci nie działają gdy ich pliki przywróciłaś na stare miejsce,  czy tylko skróty na pulpicie są bezużyteczne  

 

PS Rzeczywiście nie odróżniłem Kobiety od mężczyzny - poważny błąd :slight_smile:

@‌j24-Ty też błysnąłeś!. To post dziewczyny.

 

@‌ewa0912-spróbuj odnaleźć któryś z programów które nie chc zastartować, wyślij na nowo jego skrót na pulpit, teraz sprawdź czy “odpali”.

  • Aby przywrócić oryginalny rozmiar ikon na pulpicie, kliknij PPM (prawy przycisk myszy :slight_smile: ) <widok<średnie ikony albo wielkie (dokładnie nie pamiętam).

 

  • A do programów kliknij PPM<Właściwości<Zakładka skrót<Zmień ikonę< I wybierz ikonę jaką Ci odpowiada. 

Niestety , próbowałam tak zrobić , ale tych ikonek tam nie ma

 

Jedyna opcja to przenieść z powrotem na C. To nie jest problem ikonek. To jedynie skrót do programu, jaki masz na pulpicie. Jeśli już to powinnaś zmienić literę dysku w “Element docelowy” i “Rozpocznij w”. W przypadku wielu programów to jednak nic nie da, nie będą one prawidłowo działały po takim fizycznym przeniesieniu w inne miejsce. Do starej lokalizacji mogą być odwołania w rejestrze, plikach konfiguracyjnych itp. 

Zrób to samo co robiłaś z C na D, tylko w drugą stronę. Być może będzie OK.

J24 - odinstalowanie nic nie da bo pliki deinstalatora zapewne też zostały przeniesione. Trzeba to zrobić np CCleaner lub innym programem do sprzątania.

Assasin z Gothica - zmiana ikon nic nie da. Skróty prowadzą do nieistniejących plików (nie istnieją w poprzedniej lokacji na dysku C).

Jedynie można zrobić tak jak radzili poprzednicy. Przenieść pliki z D z powrotem na C o ile przeniesiono je z istniejącą strukturą katalogów. Jeżeli nie to trzeba wszystkie skróty z pulpitu wyrzucić, zainstalować np CCleaner i dać by posprzątał wpisy w rejestrach i odinstalował programy w sposób permanentny (z pominięciem oryginalnych deinstalatorów). Potem zainstalować wszystkie programy na nowo. A na przyszłość trzeba czytać ostrzeżenia, które się pojawiają lub poprosić o poradę zanim się coś złego narobi.

Jak zobaczyłam co się stało od razu przeniosłam wszystko z powrotem na C , ale to nic nie dało :frowning: to nie jest tylko problem z ikonkami na pulpicie , w Menu też są takie same ikonki

w jaki sposób pomoże mi ccleaner ?

Nie doczytałem, myślałem że tylko przeniosła dokumenty, a nie programy mój błąd.

A co do cclenera, to nie wiem w jaki sposób ma pomóc? Bo tylko czyści śmieci po Windowsie i rejestr.

Każdy z programów, którego “dziwne” ikonki teraz widzisz, musisz potraktować indywidualnie, czyli u źródła w systemie. Tym źródłem jest folder, w którym dany program jest zainstalowany na partycji (dysku) C w folderze Program Files.  Tam szukaj folderu źródłowego, a wewnątrz niego pliku wykonawczego _ .exe _ (z opisem “Aplikacja”), którego następnie skrót wykonasz przez PPMyszy > Wyślij do > Pulpit. Jeśli w Program Files nie znajdziesz folderu źródłowego lub jego zawartość jest uszkodzona, nie pozostaje nic innego jak ponowne zainstalowanie tej aplikacji.

Gorzej z programami, których dziwne ikonki są w menu Wszystkie programy (lub ich nie ma). Te programy należy ponownie zainstalować.

Dzięki : @j24 @xyzzyx   @kowgli@Alladynek @Poraj @Assassin Z Gothica

Za Wasze rady , postanowiłam usunąć te programy, niektóre zainstalowałam , a inne będę po prostu instalować na bieżąco. Teraz już mam nauczkę na przyszłość, żeby nie bawić się w informatyka :wink: