Przenoszenie pliku na nośnik USB

Jak przenieść plik np. tekstowy na nośnik USB w tym cudownym systemie operacyjnym?
Nigdzie nie widzę takiej opcji.

Klikasz prawym myszki na plik tekstowy i wybierasz Wytnij, wchodzisz na pendrive w miejsce docelowe klikasz prawym i Wklej. Identycznie jak we wszystkich Windowsach :slight_smile:

Palcem mam ci dotknąć tego pendrive? Jak wejść na tego pendrive?

W terminalu tak to nie działa :wink:

1 polubienie

Jaka dystrybucja?

Napisałeś w pierwszym poście, że w Terminalu?

Nie napisał, że w Terminalu, po czym to wywnioskowałeś z pierwszego postu?

Podobnie jak w Windows kopiuj/wklej.Po włożeniu pendrive powinien się pokazać nowy dysk.Klikasz na plik,wybierasz kopiuj.Otwierasz nowy dysk i w oknie klikasz wklej.

Nie chodzi mi tylko o terminal. Ogólnie. Jak przenieść plik na pendrive lub pliki z pendrive na PC. Gdzie mogę znaleźć mojego pendrive by go otworzyć, zobaczyć co się w nim znajduje itp.

W menedżerze plików. O ile mowa o środowisku graficznym.

Zależy czy jest automount :slight_smile:

1 polubienie

I to jest właśnie to o czym cały czas mówię. Napisz jaką masz dystrybucje bo bez tego można strzelać w ciemno .

2 polubienia

Ubuntu, najnowsza wersja

Po podłączeniu pendrive wejdż w manager plików tam gdzie masz wyświetlone dyski.Powinien być widoczny nowy dysk.Tam się zamontuje pendrive.
Poradnik Ubuntu

W Ubuntu masz aplikację o nazwie… Pliki. Uruchom, podłącz pendrive. Jego nazwa i symbol pojawią się w lewej części ekranu. Klikasz, pendrive się otwiera (montuje). Potem normalne kopiuj&wklej. Dalej sobie poradzisz.

Ręczne montowanie napędów w terminalu

Na Live’owym systemie czasem pendrive nie zaskakiwał np. po operowaniu na nim przez GParted. W razie problemów tego typu wystarczy wyciągnąć i włożyć pendrive’a jeszcze raz.

Linuxy i inne systemy są w większości pisane przez chłopaków, ale zachowują się jak … dziewczyny. Masz tu przykład - Tobie się wydaje że pen(!)drive jest dobry, a on(a) - że nie!, nie widzi go! Jak to dziewczyna - przekonać się nie da, ale już namówić, to można. Musisz ją namówić, że ten pen(!)drive jest dobry - wybierając opcję w ustawieniach - co robić z nowo dodanymi nośnikami - montuj automatycznie. Montowanie - to podstawa systemu Linux! Po polsku kojaży się ze składaniem samochodów, np FSO na Żeraniu. Po amerykańsku “mount” to znowu inna, śmieszna ciekawostka - taki kowboj w Texasie, Idaho albo Montanie, jak mu się powie “mount” to od razu wskakuje na kobyłę! bo tam “mount” to nasze “na koń”, jak to wołali Wołodyjoskiego w Panu Wołodyjowskim, a on się nie zrywał i szabli nie chwytał, bo już był w grobie.
A jak już tym pen(!)drivem zrobisz co zechcesz w przestrzeni plikowej Linuxa, to wybierasz opcję “wysuń”, i spokojnie zasypiasz. Pokój

Nie wiem skąd wiesz, że kod Linuksa pisany jest tylko przez chłopaków, ale skoro tak, to Windows najwyraźniej pisany jest przez dziewczyny, które mają wiecznie złe dni

2 polubienia

Patrzyłem ten poradnik i nic. Może to przez to, że uruchamiam ubuntu przez VirtualBoxa?

Windows mi widzi normalnie pendrive więc pendrive jest dobry.