Przenoszenie poczty między serwerami


(pawciak) #1

hej!

 

mam taką zagwozdkę - znajomy ma firmowego maila u providera hostingu z którym nie ma absolutnie żadnego kontaktu (dziwne, firma chyba się zawinęła ale serwer działa). Ma on dostęp tylko do swojego maila (bez dostępu do jakiegokolwiek panelu admina, nei mówiąc o cpanelu). Korzysta z poczty przez przeglądarkę. Czy istnieje sposób by maile z tej skrzynki przenieść bezpośrednio na nowy hosting? Kminiłem jakoś by np zainstalować thunderbirda, jeśli uda się (mam nadzieję) pobierze on wszystko do programu. Stamtąd export i.. dalej nie wiem. Nowy dostawca hostingu chce maile w formie maildirowej ale z tego co wiem, z thunderbirda nie da się tego tak zapisać.. jakieś pomysły?

thx!


(GioWDS) #2

Jeśli po obu stronach jest IMAP to możesz maile po prostu przeciągnąć z jednej skrzynki na drugą.


(YoJoe) #3

 

Skonfiguruj TB tak, aby konto działało po imapie i zsynchronizowało wszystkie wiadomości wraz z załącznikami. Kolejny krok to podmiana ustawień serwera pocztowego na docelowy. Synchronizacja może długo trwać w zależności od pory dnia,a  zwłaszcza szybkości uploadu.

​Dużo prościej jest to zrobić imapsync-iem jeśli posiadasz dostęp do shella.

​A jeszcze prościej jest zlecić migrację konta pocztowego administratorom hostingu.

Jeśli nie podejmą się tego, co jest zresztą jednym z ich podstawowych zadań, odpuść sobie usługi tej fimy.


(GioWDS) #4

YoJoe zakładam, że administratorzy hostingu właśnie odpowiedzieli mu o konieczności dostarczenia maildir-a.

Procedura najprostsza to ta podana przez nas oboje - przeniesienie wiadomości ze skrzynki A do skrzynki B przy pomocy klienta pocztowego - jeśli ktoś wrzuca pytanie na forum zamiast zajrzeć do wujka G to zakładam, że jest na tyle leniwy, że zajrzenie do mana go przerośnie :smiley:


(YoJoe) #5

Co do dostarczenia maildira, problem w tym, że go nie dostanie od administratorów dotychczasowego hostingu .

​Tak czy inaczej, rozwiązań jest wystarczająco dużo.