Przenoszenie poczty z różnych portali

Siema, mam pytanie (denne zapewne dla was) czy można “przenieść” pocztę, np. z wp.pl na gmail? Chodzi mi o to, czy mógłbym je “przenieść” tak, aby, np. wiadomości z poczty na wp były widoczne w poczcie na gmailu?

W zasadzie jest taka możliwość - trzeba sobie na komputerze skonfigurować swoje oba konta jako IMAP (a nie POP3) - wtedy masz dostęp do wiadomości na obu serwerach pocztowych. Wtedy możesz przerzucać swoje wiadomości z jednego konta na drugie - to teoria, bo w praktyce nigdy tego nie robiłem (ale powinno zadziałać). Warunkiem jest by oba serwisy pocztowe oferowały postęp do poczty po IMAP.

Tak, tutaj https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/accounts

opcja “importuj pocztę”

Dzięki, myślałem, że mnie wyśmiejecie, a tu jednak coś takiego istnieje ^^

Ale chyba tym importem w Gmailu nie da się wczytać wiadomości wysłanych, tylko same odebrane.

pablo_wawa gmail pobiera wiadomości przez pop3 i jeśli istnieje możliwość pobrania folderu “wysłane” to go też pobiera. Nie wiem jak jest na wp, ale np. na interii trzeba w ustawieniach konta zezwolić na pobieranie folderu “wysłane”

Co innego sortowanie wysłanych wiadomości, wszystkie trafią do folderu odebrane w gmailu i jeśli ktoś korzysta z imap to trzeba ręcznie przenosić do “wysłane” bo z poziomu klienta webowego jest to nie możliwe.

Dzięki za informacje, może się kiedyś i mi przydadzą. :slight_smile:

Akurat na wysłanych wiadomościach jakoś specjalnie mi nie zależy, głównie mi chodziło o odebrane :slight_smile: Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :smiley: