Przenoszenie profilów prog. windowsowych na Linuksa

(Admin) #1

Mam takie pytanie może wydawac sie trochę głupie, ale bardzo by mi na nim zależało otóż bo długich przygodach z system Windows ( kleskach ) chciał bym sie przesiac na linuxa ale problem leży po stronie danych otóż czy jest możliwe przeniesienie np.

• profilu gg

• profilu firefoxa

• poczty [Outlook Express]

do linuxa

w profilu gg ( chodzi mi o archiwum oraz kontakty )

w przypadku firefoxa chodzi mi o hasła historie itd. itd. ( ogóle cały profil )

oraz w przypadku poczty [Outlook Express] o przeniesnienie całej zawartości ksiażki adresowej oraz konfiguracji i maili.

Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

(Michal) #2
  1. GG - możesz sobie eksportować listę kontaktów na serwer i potem w kadu (lub innym kliencie na Linuksa) importować i problem z głowy.

2. Firefox - może pomoże stronka http://pomoc.firefox.pl/1.0/faq.html#migration

3. Outlook Express - tu prawdopodobnie będziesz musiał ręcznie eksportować sobie listy, nie wiem w jakich formatach można eksportowac książkę adresową, a konfigurację raczej trzeba będzie robić na nowo, z tego prostego powodu, że każdy program pocztowy ma inne opcje ustawień.

(Admin) #3
  1. Jaki format archiwum obsługuj Kadu ( czy dało by radę *.dat z GG ) ?

2. Niestety nie ma tam informacji z win na linuxa, jest tylko z win do win, dlatego moje pytanie czy jak skopjuję zawartosc katalou ( profilu ) i wkopjuję do linuxa bedzie ok ?

3. Z jakiego formatu odczytuje najlepszy program pocztowy na linuxa - książkę adresowa ( czy da radę csv ) oraz jak z eksportem samych wiadomości bo konfigurację mogę zrobić ręcznie ale zależy mi na wiadomosciach.

Co do OE, to jest jeszcze jeden sposób. Jeżeli pod Linuksem chcesz używać Thunderbirda, to zainstaluj go najpierw pod Windowsem, podczas pierwszego uruchamiania zapyta sie Ciebie, czy zaimportować dane z OE. Jak już to zrobisz, to profil Thunderbirda przenosisz tak samo jak w przypadku Firefoksa.