Przenoszenie profilów prog. windowsowych na Linuksa


(Admin) #1

Mam takie pytanie może wydawac sie trochę głupie, ale bardzo by mi na nim zależało otóż bo długich przygodach z system Windows ( kleskach ) chciał bym sie przesiac na linuxa ale problem leży po stronie danych otóż czy jest możliwe przeniesienie np.

  • profilu gg

  • profilu firefoxa

  • poczty [Outlook Express]

do linuxa

w profilu gg ( chodzi mi o archiwum oraz kontakty )

w przypadku firefoxa chodzi mi o hasła historie itd. itd. ( ogóle cały profil )

oraz w przypadku poczty [Outlook Express] o przeniesnienie całej zawartości ksiażki adresowej oraz konfiguracji i maili.


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh


(Michal) #2
  1. GG - możesz sobie eksportować listę kontaktów na serwer i potem w kadu (lub innym kliencie na Linuksa) importować i problem z głowy.

  2. Firefox - może pomoże stronka http://pomoc.firefox.pl/1.0/faq.html#migration

  3. Outlook Express - tu prawdopodobnie będziesz musiał ręcznie eksportować sobie listy, nie wiem w jakich formatach można eksportowac książkę adresową, a konfigurację raczej trzeba będzie robić na nowo, z tego prostego powodu, że każdy program pocztowy ma inne opcje ustawień.


(Admin) #3
  1. Jaki format archiwum obsługuj Kadu ( czy dało by radę *.dat z GG ) ?

  2. Niestety nie ma tam informacji z win na linuxa, jest tylko z win do win, dlatego moje pytanie czy jak skopjuję zawartosc katalou ( profilu ) i wkopjuję do linuxa bedzie ok ?

  3. Z jakiego formatu odczytuje najlepszy program pocztowy na linuxa - książkę adresowa ( czy da radę csv ) oraz jak z eksportem samych wiadomości bo konfigurację mogę zrobić ręcznie ale zależy mi na wiadomosciach.


#4

Co do OE, to jest jeszcze jeden sposób. Jeżeli pod Linuksem chcesz używać Thunderbirda, to zainstaluj go najpierw pod Windowsem, podczas pierwszego uruchamiania zapyta sie Ciebie, czy zaimportować dane z OE. Jak już to zrobisz, to profil Thunderbirda przenosisz tak samo jak w przypadku Firefoksa.