Przenoszenie programów z dysku D na C

Mam zamiar kupić nowy komputer i zamontować w nim jeden dysk SSD M.2 1000 GB. W obecnym kompie mam dwa dyski: C SSD SATA 3 250 GB i drugi HDD 1000 GB podzielony na dwie partycje D i E, z czego E jest pusta. Dane z dysku C z obecnego komputera przeniosę bez problemu. Tylko nie wiem co z programami z D, czy można je przenieść? Pliki typu zdjęcia, dokumenty itp. mogę łatwo przenieść.
Zależy mi na tym by programy całkowicie przenieść, a nie robić do nich skróty czy powiązania, bo chcę mieć wszystko na jednym szybkim dysku.

Musisz przeinstalować, inaczej musiałbyś dłubać w rejestrze i przepisywać ścieżki każdego jednego programu pewnie.
Ew. jakieś linki symboliczne, czy raczej hardlinki.

Jak przepisać te ścieżki? Może podasz mi link do poradnika ?
Z góry dziękuję.

Edytor rejestru, jego wyszukiwarka i dłubanie każdego wpisu do każdego programu. Tego może być setki, a i tak może nie wystarczyć w sytuacji, kiedy program zapisał sobie ścieżkę gdzieś indziej. Nie mam żadnego poradnika i nie podjąłbym się takiej dłubaniny.
Radziłbym raczej pobawić się hardlinkami.
Jeśli wszystkie programy są w jakimś nadrzędnym katalogu to przenieś je na drugi dysk, otwórz cmd z prawami administratora i spróbuj coś takiego:

mklink /H D:\mojeprogramy F:\nowy_katalog_z_programami

ps.
Nie mam pojęcia czy to zadziała, bo nigdy nie próbowałem :smiley: