Przenoszenie systemu na inny dysk. Problem z literą dysku

Witam!

Nabyłem dziś nowy dysk i postanowiłem wykopać stary i przenieść system na nowy.

Użyłem Norton Ghost do skopiowania dysku razem z MBR.

Gdy odpiąłem stary dysk a na jego miejsce wpiąłem nowy, zaczęły się schody.

Otóż system nie zmienia sobie litery dysku w związku z czym zamiast C i D, mam L i K i system odpala się w jakiś zepsuty bez pulpitu, a konsola Zarzadzania Systemem wywala błąd.

Czy jest sposób żeby zbootować na pendrivie albo DVD jakiś program który zmieni litery dysku na prawidłowe?

(Zastanawiacie się skąd piszę posta? Nie formatowałem starego dysku ;))

Litery dysków można zmienić w systemowym zarządzaniu dyskami. PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami.

Problem leży raczej w tym że jak zmienię te litery to może się okazac że będe miał dwa rozwalone systemy… A reinstala nie chce robic bo musze robić projekt na studia…

A może jak dam litere C nowemu dyskowi to stary po odłączeniu nadal będzie jako C żebym w razie czego mógł do niego wrócić?

Muszę być co do tego 120% pewnym :wink:

Jak podłączysz stary dysk, to doda się jako kolejna wolna litera. Jak masz teraz L i K, to doda się pewnie jako C i D. Ale spróbuj zmienić tak, jak Grzech_u napisał - chociaż nigdy nie zmieniałem litery dysku z systemem, więc nie wiem, jak to przetrawi.

Może opiszę sytuację dokladnie:

mam dyski 80 i 250 gb.

Na 80-tce mam system.

Teraz kupiłem dysk 500gb na który przeniosłem zawartość dysku 250gb. Z 80gb przeniosłem na 250gb system.

80gb idzie do szafy.

Odpalam system z 250gb i nie działa on jak trzeba, bo ma tylko goły pulpit i jest na partycji L: a nie jak powinno być C:.

Ściągne dzisiaj (od was :P) EASUS Partition Managera i mam nadzieje że zmienię literę dysku z poziomu tego zepsutego systemy :wink:

atikabubu , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ok, problem naprawiony :wink:

Było paręnaście restartów, bluzgów i faili ale warto było :stuck_out_tongue_winking_eye:

+0,2 do indeksu wydajności dysku xD