Przenoszenie systemu z uszkodzonego SSD

Witam.

 

Otóż mam taki problem, jakiś rok temu kupiłem dysk SSD 240 GB GOODRAM CX100 i teraz zaczął odmawiać on posłuszeństwa i co jakiś czas wywala blue screeny lub się przycina. Niby fajnie spoko, lecimy na reklamacje i problem z głowy, ale tutaj pojawia się problem. Nie posiadam DVD/CD roomu ani funduszy na drugi dysk i moje pytanie brzmi następująco.

Czy istnieje sposób aby przerzucić system z dysku SSD na drugi SSD pośrednio (wykonanie czegoś w rodzaju kopii systemu, wrzucenie jej na dysk wirtualny i wgranie jej na nowy dysk) ponieważ stary dysk oczywiście zostanie mi zabrany więc nie będzie możliwości przerzucenia systemu z dysku na dysk bezpośrednio a bardzo ale to bardzo chciałem ominąć instalowanie wszystkiego od nowa. Czy istnieje w ogóle taka możliwość a jeśli tak to prosiłbym o pomoc.

 

P.S system Windows 7 Home Premium 64 bit

Zainstaluj program “Acronis True Image”, utwórz w programie “dysk ratunkowy”. Tym programem zrób obraz partycji, jak będziesz miał nowy dysk wystartujesz z “dysku ratunkowego Acronis True Image” i przywrócisz obraz partycji na nowym dysku.