Przenoszenie Windows 10 pro BOX na nowy komputer

Do obecnego komputera mam zakupionego win 10 wersja pro box.
W okolicach marca tego roku chciałby złożyć nowy komputer na którego to chciałbym przenieść owego windowsa. Co musze więc zrobić żeby legalnie czegoś takiego dokonać. Gdzie wyrejestrować.
Czy dane aktywacyjne Boxa Są zapisywane w biosie czy płycie głównej?

Na ile komputerów kupiłeś licencję? Pro możesz kupić na kilka kompów jeden klucz i po prostu instalujesz, a klucz wpisujesz podczas instalacji. Aktywacja powinna pójść z automatu po podpięciu się do Internetu.

Pojedyńcza licencja. wiem że oem jest tańszy ale ja dość często aktualizuje sprzęt i już raz z windowsem XP na infolini usłyszałem że coś za często chce system aktywować dlatego do tego kupiłem boxa żeby nie mieć problemów

Jeżeli system jest usunięty z poprzedniego komputera to powinien aktywować się bez problemu. Problem zaczyna się jak często modyfikujesz hardware. Wtedy może się nie aktywować i trzeba użyć do tego infolini lub chata Microsoftu.

Prze słowo usunięty masz na myśli sformatowanie dysku czy musze gdzieś/w coś wejść i kliknąć dezaktywuj

Możesz miec problemy ponieważ licencja czy poprzez klucz czy też cyfrowa jest przypisana do sprzętu a tak właściwie do płyty.
Pewne informację masz tu:
Ponowne aktywowanie systemu Windows 10 po zmianie sprzętowej (microsoft.com)
Ale niestety nie sa zbyt jasne. Musisz być przygotowany na kontakt z przedstawicielem MS.
Ja na twoim miejscu skontaktował bym się z nimi przed zmianą by uzyskać bardziej szczegółowe info.

1 polubienie

Znalazłem jeszcze coś takiego
https://support.microsoft.com/pl-pl/account-billing/zanim-sprzedasz-lub-podarujesz-swoje-urządzenie-z-systemem-windows-10-lub-konsolę-xbox-one-78ee8071-c8ab-40c4-1d89-f708582062e4
Chciałe sie też zapytać czy jeżeli wykonam taką procedure chodzi komputer nie xboxa to czy to nie pozwoli mi na ponowną aktywacje

Ten link dotyczy wyłącznie wyczyszczenia twojego systemu i sprzetu przed sprzedażą czy podarowaniem. System będzie na nim nadal aktywny. Ty musisz aktywować system na nowym sprzęcie. W linku jest opis jak i co robić gdy system mimo to nie chce się aktywować. To Microsoft mówiac kolokwialnie, odcina twój stary sprzęt od licencji lub vice versa, dlatego pierwszą rzeczą przed przeniesieniem systemu jest na starym sprzęcie powiazanie licencji z kontem Microsoft. Zaznaczam, na starym obecnie wykorzystywanym sprzęcie.
Jak znajdziesz u siebie coś takiego i jesli nie pojawia sie jakies problemy ( To win 10 więc mogą) to szansa aktywacji bez kontaktu z MS na nowym sprzęcie jest spora

Windowsa (obecnie 10 Pro) od zawsze mam powiązanego z kontem Microsoft. W zeszłym tygodniu złożyłem nowy komputer i zainstalowałem ze strony Microsoft nowego Windowsa 10 Pro. Przy pierwszym uruchomieniu komputera w oknie AKTYWACJA pojawiła się informacja, że program został aktywowany przy użyciu cyfrowej licencji połączonej z moim kontem Microsoft. Oczywiście po tym nie włączałem starego komputera. Podobnie było z Officem.

Tylko czy masz licencje na 1 czy wiecej stanowisk?

1 polubienie

Dawno temu kupiłem Windowsa XP Media Edytion, następnie wykupiłem aktualizację do Visty, później do 7 i do 10. Przy kolejnych zmianach licencja OEM zamieniła się na BOX i wersję 10 PRO. Od początku dotyczy ona 1 komputera. Przez te lata nigdy nie miałem problemu z ponowną aktywacją systemu na zmodernizowanym lub nowym komputerze.

Człowieku. Przeczytaj co napisałem. Albo Ojca poproś.

To zależy. Osobiście miałem licencję na Dell precision, przeniosłem do składaka o po aktualizacji normalnie zatrybiło. Ale przeprowadzka z HP już nie poszła. Win10 pro. Dysk SSD ten sam został.
profilaktycznie odczepiłem nalepkę z obudowy, sprzedałem bez systemu/

Co do linku coś takiego znalazłem i tu napisałem. W tym linku Jest mowa o odłączaniu i usuwaniu urządzenia z konta Microsoft i tak sobie pomyślałem że jeżeli odłącze i usune stary komputer z Konta MS to być może serrwer uzna źe mam zakupionego windowsa ale nie mam aktywowanego na jakimkolwiek urządzeniu. Ale cóż jak nie to nie. Bo wydaje mi się że to nie człowiek a komputer rozpoznaje czy można aktywować czy nie

Konto MS a licencja to 2 różne sprawy. Ja używam linuxa a mam konto MS. ( nie używam) ten sklep itd.
Masz kod/licencję zakupioną osobno, to spokojnie zadziała na każdym kolejnym sprzęcie. Nie wiem jak z laptopami.


Czyta.