Przenoszenie Windows 8 na nowy komputer

Cześć. Mam laptopa z fabrycznym Windowsem 7. Kupiłem do niego Windows 8 [w tej “taniej” aktualizacja], ale ponieważ niezbyt pasowały mi kafelki, cofnąłem z recovery do 7. I tutaj moje pytanie czy w jakikolwiek sposób mogę przerzucić Windowsa 8 [albo 7 jeśli się da] na nowy komputer [PC, składany]? Z góry dzięki za odpowiedź /Pablo

Wydaje mi się że zgodnie z licencją nie, bowiem zakupiłeś wersję upgrade do starszej wersji Windows. Na nowej maszynie musiałbyś mieć wersję OEM lub BOX bo przecież nie robisz upgrade :slight_smile: tylko stawiasz nowy system.

Zresztą instalka wersji Upgrade nie pójdzie jeśli nie ma na komputerze starszej, aktywowanej wersji Windows.

A jeśli załatwiłbym sobie płytkę od Windowsa 7 i zainstalował go z kodu z podlaptopowej naklejki, to spokojnie mógłbym zupgradeować?

Jeśli to jest OEM, to nie. Poza tym naklejki nie przeniesiesz na nowy komputer, na 99% zniszczysz ją przy próbie odklejenia od obudowy laptopa, zwłaszcza że często jest ona naklejana w zagłębieniu, żeby się nie wycierała.