Przenoszenie z PC do Laptopa


(system) #1

Witam chciałbym przenieść dane z dysku 320GB Seagate Barracuda (wejścia jak na obrazku http://www.pcserwis.pl/aukcje/universal-2.jpg) na lapka Packard Bell LM85 (jedyna opcja to port usb), dodam, że PC z wyżej wymienionym dyskiem ma uszkodzony rejestr lub coś i nie mogę się dostać do windowsa (tryb awaryjny i ostatnia znana dobra konfiguracja nie działa), próby naprawy PC chciałbym kontynuować po przeniesieniu części plików (bo z tego co pamiętam bardzo mało miejsca zostało) i tutaj rodzi się pytanie, jak przenieść i co do tego będę potrzebował?

EDIT:

PC-(uszkodzony?) windows XP

laptop-Windows 7


(pete1) #2

ja mam cos takiego http://allegro.pl/kieszen-zewnetrzna-us ... 82611.html najlepsze co moze byc , korzytalem z tego wielkokrotnie jak padl mi sysytem


(Michal Kolatek) #3

Kup taki adapter, lub obudowę do dysku

http://allegro.pl/adapter-usb-sata-ata- ... 38087.html

http://allegro.pl/obudowa-dysku-ide-3-5 ... 25680.html

http://allegro.pl/2w1-obud-dysku-3-5-id ... 92170.html


(pete1) #4

pomylilo mi sie myslalem ze masz dysk z lapka , tak czy inaczej jest tez cos takiego dla duzych dyskow , przejsciowka dysk 3.5 na usb , mam tez cos takiego


(MaRa) #5

Można uruchomić komputer z płyty CD z linuksem (np. ubuntu) i przekopiować potrzebne pliki na jakiś nośnik, np. napęd USB.


(system) #6

dziękuję za szybką odpowiedz, na pewno kupie coś z wyżej wymienionych propozycji więc od razu mam pytanie czy można będzie z pozycji lapka ingerować w system, mam na myśli naprawienie rejestru bez ingerencji w konfiguracje użytkowników i nie reinstalujac systemu?

-- Dodane 23.12.2010 (Cz) 18:16 --

podbijam bo temat stał się niewidoczny, jak naprawić windowsa na PC, widząc jego dysk na laptopie?