Przepełnienie stosu

Może mi ktoś wytłumaczyć co to za “przepełnienie stosu”? Wyskakuje mi takie okienko klikam “ok” i wszystko jest ok.Komp normalnie pracuje.Czemu to wyskakuje?

Przepełnienie stosu - w oprogramowaniu komputerowym występuje, gdy rozmiar stosu wywołań przekroczy ilość pamięci zarezerowanej dla niego. Maksymalny rozmiar stosu jest zwykle ograniczony i ustalany na początku działania programu i zależy od języka programowania, komputera i ilości dostępnej pamięci, najczęściej jest rzędu 1 MB. Skutkiem przepełnienia stosu, gdy nie przygotowano programu na tą okoliczność jest nagłe przerwanie jego działania. Do przepełnienia stosu dochodzi gdy wywoływane jest zbyt wiele funkcji (które ciągle wywołują kolejne) albo gdy funkcja potrzebuje zbyt wiele pamięci na zmienne lokalne.


Najczęstszą przyczyną przepełniania stosu jest nieskończona rekurencja. Gdy przeprowadzona jest optymalizacja rekurencji ogonowej nieskończona rekurencja może zaistnieć bez przepełnienia stosu, bo kolejne wywołania tej funkcji nie zajmują dodatkowego miejsca na stosie.


Inną przyczyną przepełnienia stosu jest próba stworzenia dużej tablicy na stosie. Rozwiązaniem jest zwykle przydzielanie pamięci dynamicznie.

To już czytalam.Chodzilo mi bardziej o “łapotologiczne” wytłumaczenie.Prawie 6 lat mam komp i nigdy takie okienko mi sie nie pokazalo.Może jakiś syf? Miałam jakiegos wirusa,kaspersky nie mógł go usunąć a potem restart,blue screen,i tekst ,że pliki i foldery na C sa nie zdatne do użytku.Narzędzie chkdsk nie wykazalo żadnych zmian.Wszystko jest ok.Czy jakis badziew moze mieszac i dlatego takie oienka wyskakuja pokazując fałszywe informacje?

To może przeskanuj jakimś skanerem on-line i Ci wykryje czy masz wirusa. Nie znam się na tym, ale kiedy Ci wyskakuje przepełnienie stosu?

Przeczytaj sobie to.

Tylko u mnie nic się nie zatrzymuje.Wyskakuje zawsze w Internet Explorer.

Może potrzebna jest jakaś łatka na IE. Albo wgraj nowe IE i może problem zniknie. A jak nie to przejdź na inną przeglądarkę, np. Mozilla Firefox 3.0.4 PL