Przepełniona partycja C - sposób na wyczyszczenie jej

Nie chcę nikogo krytykować ale pomagacie koledze od d… strony.

 (to tak jak byś diagnozował usterkę w aucie na pałe wymieniając części bez rozpoznania problemu)

  1. Jeśli już będzie wiadomo gdzie jest zajmowane miejsce to już jest po problemie i wiadomo co oczyścić i wyłączyć ewentualnie.

Nie róbcie na pałe bo co z tego że oczyści jak potem problem wróci jeśli nic nie zmieni.

 

Jeśli chodzi o kompresję danych na dysku to jak wyżej nie widzę sensu, windows potem musi w locie dekompresować dane, i wcale to nie przyspiesza.

Tym bardziej że ma SSD, ponad to nic nie zastąpi rozsądku i odpowiedniego gospodarowania miejscem na dysku.

 

Jeśli chodzi o partycje na SSD to musi być wyrównana do 1,2,4 kb na sektor zależnie od dysku, to też wpływa na wydajność i zużycie dysku.

Czy jest sens robić partycję? ja nie widzę. na HDD i pojemności 1,2TB tak, ale na SSD przy 250GB raczej nie.

Ja zawsze sobie kopiuje Program Files, Pulpit,Dokumenty czyli to gdzie są moje dane, programy i ustawienia aby po reinstalce przywrócić.

Dzięki za dobre rady kamil004 ale z tym dzieleniem SSD to już ci mowie. Jestem graczem. I mocny komp to dla mnie podstawa. Kompa nie mogłem kupić, bo laptop jest przenośny i własnie to było mi potrzebne, dlatego na niego się zdecydowałem. Przy okazji skołowałem sobie dysk SSD. HDD nie mam wcale, a jako ze mam gry, to posiadanie ich na partycji systemowej nie wchodzi w grę, bo potem muszę ponownie wszystko instalować, lub ściągać, a podzielenie dysku to nie problem, jednakże po prostu chyba za mało miejsca dałem.

osobna partycja na SSD to bezsens

na SSD na kolejnym dysku HDD robisz partycje D,…

Co ma technika do zaśmiecania partycji systemowej grami? Co się zmieniło, ze nie warto tak robić?

Nie mam dysku HDD. Mam tylko SSD. Jedyna opcja to wyrzucić napęd i włożyć dysk HDD, jednakże muzykę i filmy, itd trzymam na dysku zewnętrznym, który ciągle mam podpięty pod kompa i mi styka. 

To laptop do gier. Mając gry na SSD przyspieszam ich działanie, a nie mam zamiaru instalować od nowa gier, czy czegokolwiek w razie utraty system lub jego ponownej instalacji.

Czaro , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swoje dwa ostatnie posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

na SSD nie ma czegoś takiego jak zaśmiecanie dostęp do danych jest zerowy, nie ma pojęć: dużo plików, zaśmiecanie i (prawie) defragmentacja

nawet jak gry i programy zainstalujesz na innej partycji to po formacie i tak musisz je ponownie instalować, jak tyś to wymyślił ze nie ??

same bzdury piszesz, których w rzeczywistości nie ma

 

Program files (x86+x64) + windows 14.6GiB. Po kompresji 12.1GiB. Podczas grania w grę zainstalowaną na wymienionych folderach spadek wyniósł 10fps (

 

Wniosek. Zabieg mija się z celem. Przyrost wolnego miejsca nie jest wart strat wydajności. Dodam tylko że wszystko wykonane na dysku talerzowym.

zamiast bawić się w kompresje dysku i zbędną robote dla CPU, polecam uruchomić wiersz poleceń i wpisać powercfg -h off

oraz zmniejszyć lub wyłączyć pamięć wirtualna jeśli się dysponuje dużą ilością RAMu

w obecnych czasach kompresja mija się z celem, za czasów dysków 20GB czasem się używało na plikach dobrze kompresowalnych nie systemowych.

ponad to każdy wie jakie pliki się kompresują a jakie nie. a nawet sa takie co po kompresji wielkość rośnie.

I walka o 2 czy 3 GB… bez przesady.

zawracanie gitary z tą kompresją.

PS. dziś już sie i tak kompresuje wszystko już na etapie tworzenia plików gry czy systemu.

Jeśli problemem są duże dane (instalki) to nie lepiej zainwestować w równie przenośny co laptop dysk zewnętrzny 2.5", talerzowy, 500GB na takie właśnie pliki?

yyyyy…nie? Większość nie trzeba ponownie instalować, albo jak już to wymagają pobrania kilku pliczków, które były na C, a zostały usunięte.

 

No te porady, co napisaliście to pomogły. Koniec końców zyskałem 8 GB, ale właśnie teraz kompa odpaliłem i widzę już 5,5 GB wolnego  :?

 

Posiadam właśnie dysk zewnętrzny 1 TB, jak już wspomniałem. Na nim wszystko trzymam. Na lapku nie mam żadnych instalek. Tylko system i programy,a na drugiej partycji gry.

Musisz przeinstalować bo tracisz wszystkie wpisy do rejestru i wielu innych usług systemowych o danym programie i nawet jeśli będzie działać to niestabilnie. Próbowałeś już kiedyś takiego rozwiązania?

Chcesz to możemy się umówić to zerknę swoim okiem na twój komputer. Jeśli nie masz nic przeciwko. (Numer GG masz na profilu moim)

Bo widzę że te dywagacje niczego nie wnoszą w dalszym ciągu.

 

Co do reinstalacji to się zgodzę że często nie trzeba przeinstalowywać programów ale to się tyczy tych mniej ingerujących w system :wink: