Przepelniony dysk D

Witam

Wyskakuje mi informacja ze dysk D jest pelny. Mam na nim tylko 120 GB danych, a dysk ma wielkosc 230 GB. Dodam ze na dysku D zapisywane sa moje kopie bezpiecznstwa i przypuszczam ze to jest przyczyna przepelnienia dysku. Nie wiem jak mam odzyskac to miejsce na dysku D bo folder z tymi kopiami bezpieczenstwa jest niewidoczny.Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich.

Masz kilka możliwośći np:

Start > Panel Sterowania > Opcje folderów > Widok > Ukryte pliki i foldery > Pokaż ukryte pliki i foldery > Zastosuj

Następnie robisz co uważasz na stosowne…


Na przykładzie “TotalCommander 7.02a”

Konfiguracja > Opcje… > Wyświetlanie > Pokaż pliki ukryte/systemowe (tylko dla doświadczonych) > Zastosuj

Następnie robisz co uważasz na stosowne…


Lub inne aplikacje którymi też można to zrobić…

No niestety to nie byla przyczyna tak jak myslalem. Jak zmienilem opcje folderu niewiele sie zmienilo. Mam ok 110GB a dysk 230GB i jest fool i nie wiem dlaczego.To musie byc powiazane z tymi kopiami bezpieczenstwa bo wyskakuje mi blad przy robieniu tych kopi, dysk jest pelny. Jak sie za to dalej zabrac ?

…I jeszcze jedno pytanko. Jak mozna zalaczyc do posta rzut ekranu ?

Weź człowieku wywal w cholerę te kopie bezpieczeństwa. Następnie start komputer (PPM) > właściwości > ochrona systemu > wyłącz tworzenie kopi bezpieczeństwa. Jak chcesz kopie to zrób sobie programem ghost zajmuje 2MB i odpala się go z CD… póki co sprawdź czy to coś da co ci podałem…

1.) Robisz printscreen i np. w paint wklejasz obrazek.

2.) Zapisujesz go na dysku.

3.) Wchodzisz na stronę http://www.imagehost.org/

4.) Podajesz ścieżkę do pliku i klikasz upload

5.) Na nowo otwartej stronie kopiujesz cały wiersz “Forum Thumbnail Link”

6.) Wklejasz Forum Thumbnail Link na forum i tyle…

Dla przykładu mój pulpit:

Bez_tytu_u.jpg

7.) A jak chcesz obejrzec powiększenie to klikasz na miniaturke :wink:

Dzieki. Wiec zalaczam zrzuta :wink:

Dysk_D.jpg

Pierwszym moim krokiem bylo wylaczenie tych kopi bezpieczenstwa, ale co zrobic zeby odzyskac miejsce na dysku ?

1_66.jpg 2_9.jpg 3_4.jpg

Na przykładzie TotalCommander 7.02a

Numerki na zdjęciach mniej więcej mają cię pokierować… Włączasz Totalcommander kliknij kolejno konfiguracja, opcje, wyświetlaj zaznacz pokazywanie plików ukrytych i zastosuj. Teraz pokazały sie wszystkie ukryte pliki i foldery. Teraz weź na każdym katalogu klikaj klawisz “Spacja” cały wiersz zrobi sie czerwony i pokaże się automatycznie wielkość katalogu. Zbadaj które foldery zawierają najwięcej i dlaczego. Przeszukaj w ten sposób to co ci zajmuje cały dysk. Gdy już znajdziesz co jest przyczyna PPM odznacz wszystkie pozycje i zaznacz ponownie tylko te które cie interesują a następnie na samym dole masz “usuń” i wywal w cholerę. Możesz też kasować trzymając “Shift” usuniesz pomijając kosz jest to szybsze ale jak wywalisz coś przez pomyłkę to nie odzyskasz tego… Powodzenia :slight_smile:

Wielkie dzieki, jakos sobie z tym poradzilem :smiley: