Przepinanie dysku z W8 x64 [z UEFI do 'starego' typu]

Cześć,

Mam dość nietypowy problem. Mianowicie… mam dysk SSD z zainstalowanym Windows 8 64 bitowym. To że jest 64 bitowy jest gwoździem do trumny, niestety nie wiem do końca czemu : P

Do momentu gdy miałem zainstalowany Windows 8 x86 byłem w stanie bez większego problemu pojechać z tym dyskiem do drugiego domu, i tam go wpiąć do innego komputera (płyta główna Foxconn P43A, tutaj mam jakiegoś ASUS’a nowszego, ale nie pamiętam jaki chipset. Na pewno jest UEFI based.). Komputer pierwszy raz się troszkę dłużej bootował, ale później bez żadnego problemu można było na nim pracować. Niestety po formacie, i zmiany architektury z 32 na 64 bitową, po wpięciu nowego dysku, dysk owszem jest rozpoznawany w BIOSie (i nawet jest do niego dostęp gdy jest slavem), ale system się nie bootuje. Staje na migającym kursorze i tyle.

Domyślam się że jest to spowodowane poniekąd tym że na mobach UEFI based system instaluje się inaczej, ale trochę brakuje mi wiedzy i pomysłu jak to rozwiązać. Ale dlaczego x86 bootowało, a x64 już nie? Zastanawiałem się czy może zainstalowanie GRUB’a, albo jakiegoś innego wspomagacza do bootowania by nie pomogło, ale to są strzały w ciemno. Czy macie może jakieś pomysłyu jak rozwiązać ten problem? Średnio mi się widzi przewożenia całego komputera w te i wewte, kiedy wcześniej wystarczało wsadzenie 2,5 calowego dysku do kieszeni marynarki…

Z góry dzięki za wszelką pomoc! ; )

System przygotowany pod daną architekurę sprzętową, dane sterowniki… To logiczne, że nie będzie pracował na zupełnie innym komputerze. UEFI ma się nijak do tego. Ciesz się, że jakimś cudem w ogóle ta 32bitowa wersja rusza na innym sprzęcie, to rzadki przypadek.

Ludzie tak często piszą, a mi ten trick już z 3 komputerami działał bez większego problemu… Dlaczego logiczne jest że na 32 bitach pracował, a na 64 ma nie pracować? Idąc stricte Twoim tokiem myślenia czego nie ma 64 bitowa wersja systemu, a ma 32 bitowa? O kant obić tę migrację x86 -> x64, za dużo wiele razy dała mi już popalić : /

naprawdę ciesz się że na innym komputerze zadziałało

przyczyna ? choćby sterowniki !

tak że raz zadziała innym razem nie

1.Musisz zrobić zmianę składników sprzętowych itd.

2.Stracisz wszystkie informacje aktywacyjne systemu

http://theitbros.com/sysprep-a-windows- … to-finish/

nie wiem czy dotyczy też Windows 8

http://www.lockergnome.com/it/2012/05/3 … tion-tool/