Przeprowadzka z AMD na INTEL - co wybrać?

Procesory AMD i Intel mają teraz tryb Turbo. Prponuje o tym poczytać. U Intela chyba inaczej się nazywa.

Tak z 2800 zł moglbym wydać. Jeśli da się taniej to wiadomo ze lepiej. Tryb turbo byl wielokrotnie wylaczany na zrównoważony, nawet na tym bylo nieco gorzej jesli rozchodzi się o działanie systemu. Dłuższe uruchamianie itp. W grach bez zmian.

Płyta główna posiada B?IOS/UEFi w najnowszej wersji?

Sterowniki do grafiki najnowsze ze strony nvidii?

Cytat

dopóki AMD nie wypości APU dla desktopów w AM4 to FM2+ bedzie w ofercie.

A czy AMD A series i ryzeny to nie są APU?

Bios, sterowniki aktualne. Sterowniki do grafiki plyty z strony asusa aktualizowany z usb a sterowniki z strony nvidii i aktualizowane na bieżąco przez experience.

AMD jeszcze do desktopów nie wypóścuł nowych APU. Tylko Ryzeny, które sa bez grafiki. Narazie mają być APU do ultracienkich laptopów.

Co powiecie na procesor i5 7500T 2.7 GHz? Ten ma wydajność jednordzeniową dobrą, i5 8300K 3.6GHz też nie wygląda najgorzej, cenowo jednak wyższy.

Aha, zdawało mi się, i widziałem na pewnej stronie że APU to po prostu procesor ze zintegrowaną grafiką, i taką posiadają procesory AMD A series. Jeżeli się mylę proszę o wyprowadzenie mnie z błędu

APU i A series nie są w podstawkę AM4. w AM4 jest tylko Ryzen. Tamte w FM2 i FM2+.A series to inaczej APU. Core i5 mające grafikę to tez APU.


Pisze że jest pod AM4 i ma zintegrowaną grafike

Widze na X-Kom. Nie pisano nigdzie iż już AMD wypóscił APU na AM4 nawet tutaj na portalu z tąd moja wiedza była, że jeszcze nie ma.

Tylko nie rozumiem obecne APU 4 rdzeniowe miało L2 Cache 4MB, a to ma 2MB, bez sensu. Radeon R7?? Myślałem, że Vege wsadzą już. To jednak zostaje na APU w FM2+ dopóki nie padnie.

jakie tu głąby się wypowiadają to ja nie mogę
jak to czytam to płakać mi się chce
A apu które tu widzicie nie est oficjalnym APU na Ryzenie i GCN 1.4
jest to zwykłe laptopowe APU (np FX 9800p lub A12 pro 9800B) tylko ze zwiększonym TDP wydane na podstawkę AM4 żeby było co kupić po po wydaniu tych apu trzeba było jeszcze czekać na ryzeny
jest to nadal architektura buldozer tylko znacznie poprawiona pod postacią Excavator wraz z GCN-em 1.2

to to już w ogóle bzdura i5 z jej iGPU to nie APU a zwykły procesor z zintegrowaną grafiką
APU (accelerated procesing units) jest zupełnie inaczej zbudowane ale nie będę tego tu tłumaczyć bo i tak nie zrozumiecie
Co do wątku można go już zamknąć, napisałem do autora i tam ma wszystko wyjaśnione co ma zrobić więc wszystko jest wyjaśnione.
pozdro

Po zamiatał. Amen.

Dziękuję wszystkim za pomoc, myślę że temat został zakończony. Pozdrawiam. :slight_smile: