Przeprowadzka z Firefox na Operę - co należy wiedźieć o O?

Właśnie przesiadłem się z Firefoxa na Operę. Co należy wiedzieć o tej przeglądarce. Jakie są jej mocne / słabe strony, na co należy uważać, z czym są problemy ?

Eee że jak?

Sam zobaczysz podczas korzystania.

Ja też dawno temu przesiadłem się z FF do opery i nie dostrzegłem słabych stron tej drugiej (no kiedyś brak wsparcia dla gmail ale teraz jest ok)

a ja dostrzegam słabe strony opery i liska ;]

mianowicie … niesa komatybilne ze stylami do windows :?

objawia się to tym że (przynajmniej w moim przypadku ) wszelkie pola gdzie można wpisać tekst są na czarno (pewnie dlatego żźe mam czarny styl) zamiast standartowo na biało a co za tym idzie niewidac co sie pisze bo litery też są czarne ;]

Obie przeglądarki są bardzo dobre i wyprzedzają IE o lata świetlne.

Opera jak i Firefox poziom bezpieczeństwa mają bardzo wysoki.

Są i mankamenty, mianowicie:

  • w obu nie otworzysz skanerów on-line (po za bodajże TrendHouse)

  • Opera ma skromną (przynajmniej jeśli chodzi o porównanie do Firefox’a) bazę dodatków i plug-in’ów

Nie ma co. Ja podłaczyłem nie dawno neta i miałem przetestowac najpierw FF, ale jakoś w gazecie miałem na CD dołaczoną Operę 9.10, mówie spróbuje najpierw tej, a co tam…

Śmigam do tej pory na Operze, a FF nawet jeszcze nie testowałem.

Ma minimalne “rysy”, nieobsługuje “pełnej” Javy (nowy czat nie śmiga, ale dla mnie nawet dobrze bo ten starszy szybciej sie odpala), na poczatku zdarzyło mi się na jednej stronie ze kiepsko “składała” litery …i dziwi mnie że posiadająć antywirusa i firewall za free, bardzo rzadko znaduje cos niepokojącego na dysku…

Polecam!

Jest już 9.20 jutro test :smiley:

Opera to bardzo udany produkt. Jednak korzystam z niej tylko do sprawdzania zgodności w wyświtlaniu stron.

Dla mnie Opera ma kilka maluśkich mankamentów. Pierwszy to jest brak blokady reklam co niestety przyzwyczaiłem się do tej funkcji z FF/SM z dodatkiem AdBlockPlus Wystarczy wejść na pierwszy lepszy wieszy pertal i porównać wyświetlanie dwóch stron. W operze Pełno reklam flashowych co jest dla mnie bardoz irytujące zaś pod przeglądarkami FF/SM czysta strona.

Druga rzecz to bezpieczeństwo. Co rawda przeglądarka Opera jest uważana za najbezpieczniejszą ze wszytkich na rynku jednak marrtwi mnie fakt że po wejściu na niektóre strony na których się nie było nagle antywirus się odzywa że coś wykrył po wejściu zmiany, rejestru, autostartu itd itd , czego pod FF/SM nie zauważyłem

Resztę wypowiedzi mogę poświęcić zaletą Opery:

  • bardzo szybka, jeśli chodzi o renderowanie strony ( byłaby jeszcze szybsza gdyby nie te reklamy)

  • napewno lżejsza od konkurencji

  • obsługująca znakomicie wszystkie standardy

  • wyznacza standardy jeśli chodzi o przeglądarki (gesty myszki, zakładki…)

akurat blokowanie reklam jest w operze od razu i nie trzeba tak jak w ff instalowac plugina, wystarczy kilknac ppm i w menu masz opcje “zablokuj zawartosc” ewentualnie mozesz hurtem dodac do pliku urlfilter.ini liste blokowanych adresow (tak jak w adblocku ff)

Używając czterech przeglądarek, najmniej minusów dostrzegam w Operze, w związku z czym - jest u mnie domyślną, pierwszą… :slight_smile:

demisen

Jeżeli jeszcze nie znasz tej strony , to zapewne ułatwi ona korzystanie z Opery.

Pozdrawiam

Skoro nie znasz FF to się nie wypowiadaj. Ja testowałem obie i o niebo lepsze jest FF

Nie wiem po co? :roll:

Soccer

niezaczynaj wojny FF vs O :stuck_out_tongue:

FF zjada tyle ramu, że głowa mała. Przy 2 zakładkach 70mb, a jak jeszcze jest jakas animacja Flash to już kaplica. Zauważyłem mały problem. Opera strasznie wolno ładuje mi strony :confused:

Narzędzia - Preferencje - Zaawansowane - Przeglądanie - i tu - Pobieranie stron, zaznaczając czas, w jakim mają się wyświetlać - OK.

Zobacz stronę, którą podałem wcześniej - tam masz wszystko omówione…

Pozdrawiam

O niebo lepsza czyli jaka (FF)?

Dla mnie liczy się szybkość i bezpieczeństwo, wszystko inne jest na drugim planie, a w tych kategoriach Opera wygrała w teście Komputer Świat.

Jak ci ktoś wykradnie numery kont, to zrozumiesz co mam na myśli…hehe. Wyglad i inne plug-iny to pierdoły i tyle.

Opera! hehe

zwracam honor , tak jak pisałem wyżej korzystam z opery do przeglądania poprawności wyświetlania strony. Wraz z kolejnymi aktualizacjami przestałem się wgłębiać w jej nowe funkcje. Po prostu jestem przyzwyczajony do przeglądarek spod innego znaku. Najczęściej korzystam jednak z SM tylko z jednego prostego powodu gdyż jest lżejszy od FF

Opera jest najszybsza i tym mnie po prostu przekonała. Wszystkie potrzebne dodatki, jak blokowanie reklam, klient poczty, czytnik rss, notatki - ma wbudowane w standardzie.

Roznie za to bywa z roznymi javascriptami, czatami itp i wtedy przydaje sie FF. Ostatnia deska ratunkiu to dla mnie IE :wink:

Kurcze, troche dokladniej przetestowalem i jednak lepsza jest opera :?

2 lata temu ff miał pewien poważny błąd - po długim siedzeniu w internecie następował zanik łączności i trzeba było uruchamiać program po raz drugi/wtórny. Inną wadą było wolniejsze wczytywanie stron www oraz dłuższe uruchamianie programu. Obecnie ff nie posiada już owych błędów. Jednak ja wole operę, przyzwyczaiłem się do niej, a dodatkowo nowa wersja została wyposażona w szybkie wybieranie.

Firefox przeskoczy Operę ale w wersji 3.

Nie wiem czy FF jest lepszy od O, czy też na odwrót, używam FF bo w O nie mogę się połapać co i jak.

Może ktoś mi powie jak w Operze zrobić pasek z panelami na stałe aby po restarcie Opery nie znikał

Nie chodzi mi o zakładki bo te są adoptowane automatycznie z FF ale o coś takiego pod czerwonym paskiem

9dc4beab17ece580m.jpg

Wermatin

Jeżeli masz na myśli Pasek osobisty - to PPM na którymś z pasków - Dostosuj - Paski narzędzi - zaznacz Pasek osobisty - OK.

Pozdrawiam

Bawiłem się ustawieniami i już wcześniej tak ustawiłem, ale szkoda że tylko 5 paneli jest widocznych, a reszta tworzy nie widoczny słupek z boku.

Żeby można jeszcze było robić skrót na panelu tak jak w FF to wtedy można by upchać więcej widocznych.

W FF mam 20, a nie 5, a mógłbym jeszcze z 5 upchnąć i miałbym 25 :slight_smile:

Pozostanę jednak przy FF i poczekam na FIREFOX 3 który ma wnieść wiele nowości, np ściąganie torentów jak w Operze.