Przerabianie filmu do AVI

Witam!

Mam film w dość dziwnym formacie - po włożeniu płyty do DVD film wyświetlany jest poprawnie, lecz gdy chcę dla bezpieczeństwa umieścić jego kopię zapasową na dysku mojego komputera zamiast filmu widzę takie coś:

57845181qc6.jpg

I jak taki film przekonwertować do formatu AVI (lub DVIX)?

masz film w formacie DVD wiec co w tym dziwnego ze widzisz standardowy plik VOB na plycie?

Poszukaj w kiosku Niezbędnika Nr 5/2008 cena 9,90 zł a w nim pełna wersja Total Video Converter 3.14 po polsku spolszczona specjalnie dla czytelników

osobiście korzystam z tego Total Video Converter 3.14 super w opcjach wybierasz formaty przerabia wszystko

1 - uruchamiamy program

2 - naciskamy New Task

3 - import file - otworzy się folder szukasz filmu

4 - wybierasz film do przerobienia

5 - jak naciśniesz na film otworzy ci się duży ekran z rodzajami formatów

6 - wybierasz - format na który chcesz przerobić film

7- po otwarciu wybierasz format jaki chcesz [ Jeśli masz odtwarzacz DVD to zobacz czy czyta DivxAvi czy Xvid to ważne

żebyś później nie krzyczał że przerobiłeś film a nie chce ci go odtworzyć na odtwarzaczu DVD bo w komputerze nie ma problemu on przerabia na wszystkie formaty

8 - poszukaj tam takiej funkcji - Output File - wybierasz folder do którego ma zapisywać przerobione filmy jak nie masz to sobie zrób i na stałe będzie ci je tam przerabiał

9- po zrobieniu wszystkiego naciskamy - Convert Nov

i czekamy aż film się przerobi.

Kilka tutoriali wraz z propozycjami aplikacji :arrow: Rekompresja DVD do formatu MPEG-4 (DivX)

A jak zrobić coś takiego na odwrót?

Tutoriale :arrow: Konwersja AVI do DVD