Przeraźliwy pisk z głośników ACER-a

Witam, dziś zainstalowałem UBUNTU obok win7.

Po odłączeniu zewn. głośników i włączeniu Win 7 z głośników lapka wydostaje się przeraźliwy pisk po którym aż bolą uszy… W tej samej sytuacji w ubuntu wyszstko jest okej ( tzn po odłączeniu głośników ). Pisk wydostaje się już podczas uruchamiania WIN 7…

Po podłączeniu głośników zarówno w ubuntu jak i w windows wszystko jest okej.

Co może być przyczyną ? Jakiś czas temu sprawdzałem i było dobrze, przed instalacją ubuntu. Lecz od tego czasu dawno nie odłączałem głośników więc nie wiem co mogło być bezpośrednio tego przyczyną. lapek ma jakiś miesiąc, choć nie wiem czy to wina sprzętu

Tylko podczas uruchamiania czy podczas pracy na w7 ? Próbowałeś wyłączyć wbudowany mikrofon ?

Nie doszedłem do momentu korzystania z win przy tym pisku bo chodź głośniczki wbudowane małe to uszy od tego pękają. Jedno wiem w momencie gdzie się loguje na swoje konto nadal piszczy. Nie nie próbowałem wyłączyć jeszcze wbudowanego mikrofonu

to jest na pewno powodem sprzężenia mikrofonu wew. z głośniczkami laptopa ,wyłącz albo ścisz mikrofon w ustawieniach,a na moment rozruchu systemu wepnij w gniazdo słuchawkowe oddalone słuchawki, pozdrawiam :slight_smile:

_dokładnie. Należy wyciszyć mikrofon na “odtwarzaniu”. Pozdrawiam.