Przerobienie DVD na bootowalny Pendrive

coś źle robię , mam pendrav i zgrywam z płyty dvd system . po otworzeniu nic niema.

Skopiuj jakiś mały plik na pendrive i jak zniknie to może pendrive kaput (opcjonalnie płyta już jest w stanie rozkładu i cudem widać zawartość bez ISO Buster - zapewne twój 12″ krążek ma 12 lat i ledwo zipie (chyba że planujesz instalować 8 lub 10 z pomocą starszergo DVD)).

Co do pomysłu to pendrive lepiej zrobić bootowalnym np. diskpartem i wtedy chamsko kopiować z DVD na pendrive te pliki instalatora Windows.

Niby niezgodne z aktywnym Secure Boot.

Nie mamy szklanej kuli, ani nie posiadamy zdolności telepatycznych. Za mało szczegółów podałeś, a przy tym operujesz nieprecyzyjnym językiem.

Jeśli masz płytę instalacyjną z systemem operacyjnym i chciałbyś z niej zrobić bootowalny pendrive, to musisz:

  1. Wykonać obraz *.iso tejże płyty (np. za pomocą ImgBurn, IsoBuster etc. czymkolwiek co posiada taką możliwość).

  2. Za pomocą automagicznych programów takich jak np. Rufus, nagrać to na owy pendrive (Rufus go w całości sformatuje, przeniesie dane z obrazu płyty i wgra bootloader). Adekwatnie do środowiska docelowego i rodzaju systemu operacyjnego, wybierasz czy chcesz tablicę partycji MBR czy GPT, FAT32 czy NTFS, jedną partycję czy więcej, w tym możliwą jedną specjalną dla antyków etc. etc.

Nie trzeba przerabiać DVD na ISO jak płyta główna lubi starą metodę z diskpartem (spece.it), nowszej z wsparciem Secure Boot nie udało mi się znaleźć uniwersalnej (zawodzi dla UEFI „AMI BIOS” z okolic 2012).

Jak to obraz 8 - 10 (4 GiB plik „install.wim”) to w trybie legacy pewnie przejdzie NTFS (by nie bawić się w dzielenie go na części z pomocą np. DISM).

Na szybko widzę tylko maszynowy poradnik Niemca:

Tworzenie bootowalnego pendrive'a UEFI w systemie Windows – Thomas-Krenn-Wiki (brak w nim informacji o Secure Boot :disappointed:)

A używałem jakiegoś innego i on zawodził przy aktywnym Secure Boot (może winna była partycja NTFS - pewnie pisarz używał HP lub nowszej płyty głównej).

temat do zamknięcia as
mój błąd , zamiast czerwonego robiłem zielone . Wszystkim dziękuję

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.