Przerobienie pin24 na pin20

Ostatnio zakupiłem zasilacz, jednak przez pomyłke zamiast na pin20 jest na pin24. Wiem ze istnieja zasilacze w ktorym idzie odlaczyc dwie boczne wtyczki jednak w tych sie nie da, wiem ze tez istnieje jakas przejsciowka, a jest moze jakis inny sposob zamiany wtyczki? Ma ktos jakies rady?

Przejściówka .

Koszt 14-25 zł.

Lepiej nic nie przerabiaj i kup przejściówkę. 24 pin jeszcze się przyda.

Przecież ta wtyczka jest rozsuwana i masz 20 pin i 4 pin przyjżyj sie dokładnie.

Owszem tylko gdzie taka przejsciowke pozyskac? przechodzilem juz kilka sklepow i malo ktory prowadzi jeszcze sprzedaz takich przejsciowek…

wlasnie myslalem tez o tym ze jest to rozsuwana niestety jednak tak nie ma…

http://www.allegro.pl/item447401206_aka … _4pin.html

Manius_1989 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. Dołóż również starań w tym zakresie w kolejnych swoich postach.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Też tak miałem :slight_smile:

Kupiłem zasilacz który miał pin24 nie odpinane a w płycie głównej miałem 20pin. Wszystko byłoby ok gdyby w koło tego pin20 na płycie było troche wolnego miejsca żeby ten pin24 z zasilacza mógł odstawać. U mnie akurat był jakiś kondesator więc zostało tylko jedno wyjście. Wziąłem ostry nóż i heja!! :smiley: Uciąłem tak że wszystko ładnie chodzi a te 4piny zaizolowałem. :slight_smile:

Na przejściówki to szkoda czasu i pieniędzy :stuck_out_tongue:

Pozdro.

Djablo , ma rację… zrobiłem tak samo i smiga !!

rozetnij to tak żeby zbytnio nie rozwalić tej wtyczki… żeby później dało się złożyć w jedną całość…

No ale jeśli sie da to lepiej zostawić bo potem moze się przydać.

ale jaką ma mobo bo jeśli nie ma wkoło żadnych elementów przeszkadzających tak jak moja ASRock K7S41GX. to po co odcinać lub kupować przejściówki

Dokładnie, tam nic nie musi przeszkadzać w tak poprostu podłączeniu ten 24pinowej końcówki do 20 pinowego gniazda… żeby nie było, mają taki kształt że nie da się ich źle podłączyć.

Tylko w takim momencie raczej tracisz gwar, to podchodzi pod ingerencję w urządzenie.

Nawet nie raczej, a po prostu traci :slight_smile:

Traci i już nie ma o czym gadać tak samo jak na mobo wymienisz samemu radiator na chipsecie

W tym przypadku jeśli są plomby to traci się gwarancje jak samemu wymienisz.

Jak nie ma plomb to zmieniasz chłodzenie a jak płyta czy karta graficzna padnie to montujesz oryginalne chłodzenie i dajesz na gwarancje.

W tym przypadku muszę się z tobą zgodzić