Przeróbka filmu do jakości HD Czy to możliwe?


(Tibia Ots00) #1

Witam gdzieś mi w internecie rzuciło mi się w oczy że można zwykły film przerobić do jakości HD a do tego jest potrzebny specjalny program do konwertora czy ktoś wie jaki to program wielkość nie zna jakości ten program może mieć nawet 2gb :stuck_out_tongue: a zależy mi na tym programie ale wogule czy to możliwe bo jakoś muszą robić bo obejrzałem jeden teledysk stary nawet z jakieś 3lata w HD przecież by nie krecili od nowa a musieli to jakoś zmienić jakość tego filmu :frowning:


(adam749) #2

Zmiana do jakości HD, czyli zmiana rozdzielczości na większą. Jak powiększysz rozdzielczość to jakość teledysku będzie nie najlepsza (będą takie "kwadraciki"), więc nie polecam konwertować do rozdzielczości HD.


(Tibia Ots00) #3

ale chodzi mi o jakość filmu no to jak oni to robią że jest bardzo ładny obraz w teledyskach ? taki czysty obraz soczysty :smiley:


(adam749) #4

Pewnie konwertują jakimiś bardzo dobrymi programami i mają nieziemski sprzęt do tego.


(Tibia Ots00) #5

:-x :evil: szkoda szkoda :frowning: i jakie są drogie filmy jedyny jaki mam film dołączony do gazety komputerowej


(PaPuX) #6

Nie ma i nie bezie programu konwersującego do jakości HD. Zmiana rozdzielczości wyłącznie przeskaluje ci obraz i powstaną makrobloki.

Obraz czysty i soczysty to tylko przekaz cyfrowy, jeszcze nie HD.

Obraz HD ma na sztywno ustawione pewne zasady kompresji i transmisji danych, bitrate zazwyczaj nie mniejszy niż 15000kbps oraz rozdzielczość obrazu 720 lub 1080.

Reszta to oszustwo i teledysk z lat 80 czy 90 nigdy nie będzie w HD nawet jeśli go przeskalują to cały czas jest beznadzieja.


(Sebo29091) #7

jak przerobic dvd na obraz wgrane mam zdiecia jako dvd a chce to zapisac jako obraz prosze o pomoc


(fiero) #8

Tu nie chodzi o skalowanie. Filmy były nagrywane w rozdzielczościach dużo wiekszych niż dzisiejsze HD. Końcem lat 90tych zaczęto nagrywać za pomocą kamer cyfrowych. Jeżeli komuś sie wydaje że cyfrowy obraz jest lepszy to niestety niech porówna sobie zdjęcie zrobione analogowym Zenitem a zdjecie za pomocą 10cio letniej cyfrówki która ma ok. 1megapiksel. Zresztą widać to na sali kinowej że stare filmy a niemają żadnej pikselozy.


(el polaco) #9

wystarczy włączyć sobie (jak macie) kanał MGM HD. Są tam stare filmy skalowane do formatu HD. I szczerze wam powiem, że nie widzę różnicy między nimi a prawdziwym HD.


(Placio74) #10

Odnośnie starych filmów w HD...

http://www.efilm.com/tech_docs.php > 4K+ Systems Theory Basics for Motion Picture Imaging


(Tibia Ots00) #11

Aha czyli to taki pic na wodę to całe HD :d a zwłaszcza to stare :x


(el polaco) #12

niekoniecznie gdyż nawet stare filmy przeskalowane do formatu HD są o wiele lepszej jakości niż normalnie..


(Tibia Ots00) #13

ale i tak jest to za droga technologia w sklepie wołają nawet 150zł za film w blue-ray


(el polaco) #14

Ja ostatnio czytałem gdzieś artykuł, że HD DVD, które miało skończyć swój żywot w USA przeżywa drugą młodość. Ludzie kupują odtwarzacze i filmy w tym formacie ponieważ są one tańsze od odtwarzaczy i filmów DVD.


(Tibia Ots00) #15

el polaco po ile wchodzą płyty blue ray i HD DVD ? i podobno te płyty są odporniejsze na zarysowania niż zwykłe dziwne


(el polaco) #16

Oblookałem np. film V for Vendetta na e-bayu

HD DVD 4.95 $

DVD 8.56$

Blu-Ray 12.01 $


(Tibia Ots00) #17

a to mam pytanie :lol: bo operator miejscowy niedługo wprowadzi usługę telewizje hd czyli cyfrową i czy będą jakieś remonty robić dotyczące przesyłu danych bo to jest kablówka kable wymieniać czy coś w tym stylu jak w przypadku internetu światłowody musieli zakładać ale za to mam teraz internet 3mb/s


(el polaco) #18

telewizja HD nie równa się telewizja cyfrowa.


(Tibia Ots00) #19

a czym się różnią ?


(el polaco) #20

w cyfrowej masz lepszej jakości obraz niż w zwykłej. Tzn redukcja szumów i śnieżenia. A HD to jest obraz nadawany w rozdzielczości 1920x1080.

Jest kilka programów HD:

MGM HD

TVN HD

Filmbox HD

HBO HD

Discovery HD

Nsport HD

TVP HD

i wiele innych.