PRzeróbka głosników pod komputer

Witam.

Mam dwa głośniki marki JVC. Chciałbym aby miały one mini jack’a końcówki lub końcówkę. Teraz są tylko dwa kabelki + i - (czyli łącznie 4, żeby nie było wątpliwości :P). Jak przerobić te głośniki pod komputer? Lepiej będzie wziąć dwie końcówki mono, czy może w jakiś sposób można podłączyć pod jedną stereo?

Czy jest możliwość dorobienia jakiegoś ściszacza, aby można było oddzielnie podgłaszać (bo raczej przez komputer ściszać mi nie będzie pasować, bo ma jeszcze komputerowe głośniki Creative)?

Pozdrawiam

radbarz

Nie bez przyczyny do takich głośników są dodawane wzmacniacze ;p

Podłączając je do karty dźwiękowej możesz ją spalić bądź będą grały bardzo cicho.

Jeśli masz wieże z wejściem AUX to kup kabel JACK <=> 2 x CINCH i podłącz do zielonego wyjścia w komputerze. Z tymi głośnikami nie kombinuj bo sobie komputer zjarasz …

Dzięki wam za radę i szybką odpowiedź :slight_smile: Mam wieżę ale w innym pomieszczeniu, a nie będę się pchał z kablami do komputera. Niepotrzebnie sprzedałem wzmacniacz Unitry :confused: Trzeba będzie w jakiś zainwestować…

Kolego, możesz dokupić wzmacniacz, ale głośniki pewnie samochodowe? 4 OHm? Jak tak to musisz mieć wzmacniacz 4 OHmowy. Inaczej mogą się spalić lub mogą być jakieś zakłócenia. Ostatecznie spróbuj podłączyć je do wieży (ale i tak niezabudowane nie będą “ładnie” grać).

Mam kolumny obudowane, gotowe, nie samochodowe, podłączałem do wieży i chodzi aż miło :] Wzmacniacz spróbuję jeden (mam Unitry ale uszkodzony), a jeżeli nie pójdzie to się dokupi jaki tam trzeba.

Haha, tak komputer sobie odrazu zjara, brednie. Też zepsułem wzmacniacz Diory WS 354A źle zmostowane i końcówka mocy do wymiany.

Jak ma wzmaciacz 4Om i głośniki 8Om nic nie padnie, mogą mieć nawet więcej niż 8Om.

No komputer nie, ale z kartą dźwiękowa może się coś dziać. Wykombinuje wzmacniacz i będzie OK.

Tylko znajdź troszeczkę mocniejszy aby mieć pełną kontrole nad kolumnami.