Przeróbka sterowników od Windows7 dla Windows XP

Serio…

Przydał by sie jakiś program który przerobił by mi sterowniki do karty WIFI i kilka innych. Sterowniki są od Windows 7x64, 8x64 i 8.1x64 a potrzebuję użyć sprzętu w XPx64.

Czy jest coś takowego już?

Wyciąganie *.inf i próbainstalacji nic nie daje. Chipset mój to HM77, grafika HD4000, druga grafika ATI HD8730M, wifi Dell 1703b.g/n.

Prócz karty intelHD4000 w procesorze i7 nie udało mi się uruchomić innych sprzętów.

Nie chcemi się wierzyć że nie ma szans na XP na tym sprzęcie.

 

 

pittterek80  proszę zapoznać się z tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-4/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/

 

a następnie dokonać zmiany tematu wątku na konkretny.

 

Zignorowanie prośby  będzie skutkować usunięciem topica z  forum.

Nie ma czegoś takiego XP możesz uruchomić na maszynie wirtualnej jak VM Ware

@fiesta, sorry i …  zrobione

@bart - nie o to chodzi. Chodzi o to że do mojego modelu sa tylko i wyłącznie sterowniki pod Windowsy x64 z serii 7, 8 i 8.1

Urządzenia takie jak karta Wifi, karta ATI, Chipsety i reszta łącznie z USB3.0 nie działają pod Windows XP x64.

Dziwna jest to rzecz ponieważ uruchomiony z pendrive’a Linux Ubuntu 12.01 LTS Live wykrywa bez najmniejszego problemu kartę WIFI!

Linux uruchomiony w x32 w AHCI i UEFI bez najmniejszego problemu widzi dyski, kartę ATI, chipsety i wszystko co jest w kompie!!

Nie wierzę w to że się nie da sterowników *inf spod Windows 7 x64 przerobić pod Windows XP x64!

Musi być na to jakiś sposób. Linux nie ma problemów a Windows wiecznie.

Uruchomienie w wirtualnej maszynie Windowsa XP nic mi nie daje. Nie mam sterowników do tego Windowsa!  Próbowałem wystartować w Oracle Win XP … System idzie ale gdy próbuję podziałać coś w WIFI - niestety karty nie widzi i nawet pomimo tego że sieć jest dostępna spod Windows7 na którym wirtualnie został odpalony XP!

Nie da się przerobić, bo Windows XP (a szczególnie 64 bitowy) używa zupełnie innej techniki obsługi urządzeń. Obrazowo mówiąc: to tak jakbyś chciał silnik benzynowy przerobić na elektryczny.

Do maszyny wirtualnej nie trzeba sterowników. Jeśli musisz do czegoś uruchomić XP to jest to jedyny sposób w twoim wypadku. Masz sterowniki pod Windows 7 i 8 i tylko tych systemów na tym lapku możesz używać.

Na Linuksa nie patrz to inna bajka ma swoje podstawowe sterowniki które działają ale nie ma to nic do Windows.

Po co ci XP x64? Ten system ma bardzo słabe wsparcie jeśli chodzi o sterowniki i nie ma wersji polskiej tego systemu z tego co pamiętam. Nie zdobył nigdy popularności bo były z nim tylko problemy.

Nie rozumiem czemu się tak upierasz nawet jak by były sterowniki to ta wersja XP jest problemowa i nie warta instalacji.

Hej,

Sterowniki począwszy od Windows Vista przeszły dość mocna przebudowę, więc przeróbka nowszych sterowników i ich przystosowanie do Xpka nie jest możliwe. Zresztą spróbuj zainstalować jakikolwiek sterownik z Visty czy siódemki na Xpku - problemy murowane. Po prostu obecny sprzęt jest za nowy na tak archaiczne już systemy. Równie dobrze możnaby wykłócać się o brak sterowników do Windows 98. Kto na obecny sprzęt będzie dawał wsparcie dla systemów sprzed ponad dekady?

Dystrybucje Linuxowe widzą sprzęt poprawnie, ale spróbuj uruchomić wersji sprzed kilku lat - ciekawe czy wszystko poprawnie zidentyfikuje.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Upieram się bo mam mase problemów z przereklamowanym Windows7. Jak dla mnie - pomimo posiadania sporej ilości RAMU, dobrego procesora, dobrego dysku - system ten działa wolniej jak obok stojący stary ASUS F5 z systemem Windows XP PRP x32. Asus ma 3GB pamięci DDR2667, dysk SATAII WDC Black (16m,7200) i słabą kartę grafiki ATI. Przerabia fotki w Photoshopie zawsze o 30-50-90sekund szybciej, system włącza się szybciej, nie mam problemów z WIFI, sprzętem i niczym innym. Obecny Dell ma 6GB DDR3 1600, SATAII (16M), Windows7x64PRO, niby super ATI HD które ma własną pamięć DDR3 (2GB), procek i7 i … olbrzymi problem z wiecznymi problemami! Jak nie zgubi WIFI to jej szuka pół roku! Jak mu się zechce to się wyłącza nawet 2minuty! Włącza się równe 2minuty! Nie pomagają mi jakiekolwiek Tunery do modyfikowania Siódemki. Jakiekolwiek Tweak’i! Po prostu ten system to druga Vista.  Mam komputer za dobrą kasę - wirusów zero - robali zero - sprzęt godny polecenia a większość roboty robię na starym sprzęcie bo jest szybciej!

Co najlepsze - gdy na ASUSie zainstalowałem Win7x64 by widział mi 4GB ramu - działał tak samo jak obecny Dell! Identycznie!

Uparłem się na Windows XP PR x64 bo da się go zainstalować. Już to robiłem. Widzi cały RAM, działa ok lecz nie mam możliwości zainstalowania urządzeń.

No i tu problem. Linux - linuxem. Ok software lecz nie działa mi na nim połowa programów z Windows (praca) i ogólnie za leniwy jestem do konsoli i sposobu archaicznej obsługi. Dla mnie instalować = setup.exe i czas na cygareta a nie grzebanie po pakietach, dopisywanie pakietów, konsola itp. it.

 

Jeśli się nie da to szkoda. Super by było posiadać stareg poczciwego XP. To był system! Microsoft sam sobie w nogę strzelił wydając na świat takiego kombajna. Nigdy z nim problemów nie było. ASUS ostatniego formata na jednym z posiadanych dysków miał chyba jakoś w 2005r! Prawie 10lat bez awarii systemu! Nic a nic. Po prostu praca i zabawa a Windows 7 i 8 powodują iż coraz częściej myślę nad zmianą zawodu :slight_smile:

Może za stary już jestem. W prawdzie przed 40-stką lecz w komputerach od dziecka i myślę że po prostu sił mi brakuje.

Do microsoftu mam sporo żalu. Wymyślili system naszpikowany szmelcem którego człowiek nigdy w życiu nie użyje i wszystko się sypie.

Bootowania instalatora Windos7 z UEFI nadal nie rozszyfrowałem. Albo jestem za tępy albo za stary. Przeczytałem setki wątków, używałem dziesiątki rozwiązań i z UEFI nie wystartowałem.  To samo ze sterownikami AHCI pod dyski. Wiecznie leci z ATA. Raz mi sięudało załadować przed instalacją z płyty stery pod AHCI. Jakim cudem? Nie wiem. Kolejne instalacje tego samego sterownika mówią: system windows nie może odnaleść właściwego oprogramowania. Paranoja.

No - to masz waść super podejście: jak coś nie działa - zmienię system, użyję kilku programów które pomogą - a jakże - do najbliższego restartu a potem stwierdzę że na INNYM sprzęcie oprogramowania działa INACZEJ. Tylko pogratulować dowcipu …

bzdura systemu od visty mają wsparcie sprzętowe i przy kartach geforce grafika pomaga procesorowi w obliczeniach co sprawia że rośnie wydajność, z moich wrazeń 7 dział szybciej od XP

No to trzeba się zabrać za tuning Win7x64.

Nie chcę zakładać już kolejnego tematu - znacie jakiś dobry program dostępny na portalu dzięki któremu odchudzę Windows7 o niepotrzebne śmieci?

Chodzi mi o zintegrowanie z Framework 4.5.0 i 4.5.1, zintegrowanie z pakietem językowym (mam originlany Windows7 w wersji Włoskiej z wgranym pakietem językowym Polskim) oraz ze sterownikami od sprzętu.

Co najlepsze - na stronach Della są sterowniki do ATI pod Windows7 x64 które nie działają :slight_smile:

Serio. Przeboje jak ta lala. Musimy najpierw ręcznie zainstalować przez menedżera sterownik do ATI a dopiero po nim najnowszy Catalyst. Dopiero wtedy działa.

Dzięki za zainteresowanie tematem. Zostanę przy siódemce nie mając zbytnio wyboru. Odchudzę, usprawnię, może coś z tego wyjdzie.

Framework to biblioteki potrzebne do działania programów zainstaluj Revo uinstaller i nim usuń zbędne programy.

Jeśli chodzi o pakiety językowe to miałem na myśli stworzenie sobie na penie instalki Windows już dopracowanej pod mój model kompa. Mam ori Windowsa w wersji włoskiej z dodanym językiem polskim. Tak jest łatwiej operować :slight_smile:

Dobrze że się nie cofnąłeś do czasów DOS / Windows 1.0.

Generalnie - masz swoje zdanie, i bynajmniej nie zamierzam cię prostować, bo to o czym piszesz to 21 wieczna wersja “Szklanych domów”. Poczekam aż sam napiszesz system operacyjny o którym piszesz.

Sugerowałbym jednak zacząć od prostych różnic pomiędzy 64, 32, 16 bitowym jądrem systemu, a dopiero potem pisać takie wypociny, że “WinXP to Win 2000”.

Napisać własny? To Sobie @Veers poczekasz… taki ReactOS tworzy się gdzieś od 1994, a nadal nie wyszedł z alfy :wink:

 

Różnice oczywiście były i twierdzenie że XP = 2k to spore nadużycie., ale na dobrą sprawę, to pod koniec wsparcia Win2000 Sp4 niewiele różnił się od XP - w codziennym użytkowaniu brakowało tylko nowego interface’u, a był stabilniejszy. Przynajmniej ja to tak pamiętam. 

 

pitterek80 pisze "stareg poczciwego XP. To był system! " - ja tak samo wspominam właśnie 2000 - zarówno windowsa jak i office.