Przeróbka zdjęcia na grafikę,na koszulkę

Witam mam kolorowe zdjęcie chce Je przerobić na grafikę to ma być projekt na koszulkę ale zupełnie nie wiem jak to zrobić chce żeby z tego zdjęcia wyszedł tylko zarys postaci z góry proszę o jakieś rady jak to zrobić ![-o<

Pozdrawiam serdecznie

nicolas12131 , czy chodzi o coś takiego, jak tutaj :arrow:

viewtopic.php?f=20&t=262267

??

Potrzebujesz programu do obróbki/edycji grafik rastrowych. W zasadzie dowolnego, byle tylko był odrobinę bardziej zaawansowany niż systemowy Paint :-). Najlepiej taki, na który Cię stać, który masz najlepiej opanowany bądź też którym dysponujesz lub możesz najszybciej dysponować. Choćby GIMP, coś Corela albo Photoshop. Większość w/w programów ma wbudowane efekty specjalne, które możesz/powinieneś wykorzystać. Jakie dokładnie, to już zależy od efektu jaki chcesz uzyskać, umiejętności i cierpliwości/ilości wolnego czasu :-). Ja bym to zrobił mniej więcej tak:

  • jako pierwszy efekt - zwiększenie kontrastu, tak aby uzyskać jak największe różnice między ciemnymi i jasnymi obszarami obrazka

  • dalej efekt nazywany ‘wykrywanie krawędzi’ (możliwe, że w różnych programach nazwa będzie inna). W ten sposób pozostawisz na obrazku tylko obszary, a właściwie linie wyraźnie odcinające się o reszty, tam gdzie występują największe różnice koloru przylegających do siebie obszarów zdjęcia.

  • na koniec zmniejszenie liczby kolorów. Do odcieni szarości albo nawet dwóch (czerń i biel) - zależy od gustu i/lub potrzeb.

Dalej to już tylko kosmetyka - oczyszczenie obrazka z niechcianych śmieci i ogólne wygładzenie i dopieszczenie. Aż będzie na tyle dobry, że nada się na ten nadruk :-).

Albo w Infran View - menu Image, Decrase Color Depth, 2 colors, z zaznaczoną opcją ditherigu.

Najlepszy byłby jednak trace w Illustratorze z opcją bw, otrzymujesz skalowalną wektorówkę, którą przy odrobinie umiejętności możesz wyczyścić ze śmieci (rozgrupowanie, rozwinięcie-nawet kilka razy) potem kasowanie niechcianych obszarów, taki obrazek zapisujesz jako EPS z ustawieniem Illustrator 8, będzie można wczytać do nowszego Corela na przykład. Bitmapa mimo wszystko straci na jakości po przeskalowaniu.

Podaje linki do pobrania programów:

GIMP (darmowy) :arrow:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … GIMP+2.4.6

Photoshop (trial) :arrow:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … hop+CS3+PL

dzięki śliczne o to Mi własnie chodziło Pozdrawiam serdecznie :wink: