Przerwania systemowe i System CPU ~25% po uśpieniu

Cześć,
Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwną przypadłość swojego laptopa z W10Pro. System jest oryginalny, instalowany na czysto po wcześniejszym podniesieniu W7 do W10. AV to MS Defender. Opis problemu:
pracuję kilka godzin na komputerze po czym usypiam go przez zamknięcie klapy. Za jakiś czas otwieram, wzbudzam i od tego momentu mam 20-25% obciążenia CPU cały czas przez procesy: Przerwania systemowe i System. Problem nie występuje jeśli każdorazowo zamknę system a nie uśpię. Przy uśpieniu komputera zostawiam włączone w zasadzie tylko notatnik, notepad++ i przeglądarkę Chrome z kilkoma kartami(max. 10). Komputer to stareńki Asus U36SG(i5, SSD250GB, 8 GB RAM)

Macie pomysł co to może być? Nie ukrywam, że nie chce mi się za każdym razem zamykać systemu(przerwy trwają czasami 15-20 minut).

Pozdrawiam

Nie wiem, czy to coś pomoże, ale wydaje się, że problem dotyczy sterowników i wznawiania ich działania przy wybudzaniu. Często sprzęt, który miał oryginalnie starszego Windowsa może mieć tego typu problemy, ale to tylko moja teoria.

Weź wyłącz szybki start w ustawieniach. Uruchom ponownie lapka i zobacz, czy problem nadal występuje.
Aktualizacje masz wszystkie zainstalowane?

Aktualizacje wszystkie zainstalowane, sprawdzam dodatkowo co jakiś czas ręcznie narzędziem od MS.

Tej opcji “szybki start” w Ustawieniach nie widzę, podpowiesz jak tego szukać? Gdzieś czytałem właśnie, że to może być problem z jakimś niedostosowanym urządzeniem/sterownikiem. Póki tematu nie rozwiążę będę zamykał każdorazowo system bo w tym momencie każdy % CPU jest u mnie ważny…(powoli oswajam się z myślą zakupu lapka z CPU i5-7xxHQ)

Ale moja również! Uśpienie w systemie Win10 na starszych komputerach faktycznie objawia się najrozmaitszymi problemami po wybudzeniu. W wielu komputerach usypianie musiałem w ogóle wyłączyć.

http://www.download.net.pl/windows-10-szybki-start-jak-wlaczyc-i-wylaczyc/n/7829/

Niestety problem nie ustąpił. Muszę się z tym chyba po prostu pogodzić. Dzięki za zainteresowanie

Raczej wyłączyć usypianie całkowicie w: Panel sterowania > Opcje zasilania, bo w końcu uszkodzi Ci to system.

Miałem na myśli to, że będę za każdym razem wyłączał komputer przez opcję Zamknij a nie Uśpij.

Tym bardziej lepiej zrobić to, co wyżej napisałem i mieć spokój.