Przerwanie instalacji win xp

Witam.

Mam nietypowy problem. Otóż z powodów, których nie będę opisywał, zacząłem reinstalację systemu winXP Home (z ServicePack2). Po pierwszym restarcie (program jeszcze nie zaczął się instalować, a jedynie coś sprawdzał) instalacja została przerwana z powodu braku lub uszkodzenia pliku “hal.dll” w kartotece “Windows/system32”. Przekopiowałem ten plik z płyty instalacyjnej i dalej to samo. Zrezygnowałem już z zamiaru reinstalacji systemu, ale nie mogę zahamować procesu instalacyjnego, który samoistnie się rozpoczyna w trakcie każdego uruchamiania komputera. Na szczęście przez ok. 3 sekundy mam możliwość wybrać czy chcę kontynuować instalacje systemu (opcja ta skazana jest na niepowodzenie z powodu permamentnego “braku lub uszkodzenia pliku hal.dll”), czy włączyć istniejącą wersję windows - co też za każdym razem czynię.

Jeśli ktoś mógłby mi poradzić jak na dobre wyjść z tej nieszczęsnej instalacji (przerwać ją, żeby się nie uruchamiała) to będę bardzo wdzięczny.

żeby przy uruchamianiu windy nie pokazywał do wyboru czy instalowac czy wybrac winde trzeba zmodyfikować plik boot.ini -> http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/165818.aspx

A czy możesz poradzić jak zmodyfikować boot.ini - chodzi mi po głowie wykasowanie ostatniej linijki, ale mam stracha . . .

oto mój boot.ini

[Boot Loader]

Timeout=5

Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT="Instalator systemu Windows"

Tą metodą ?

płyta instalacyjna musi być w napędzie, a komenda brzmi:

“expand X:\i386\hal.dll C:\windows\system32 (gdzie X-oznacza literę napędu z cd)”

Usuń ten wpis ale przed tym zrób backup. Tobie chodzi na razie o przerwanie tego procesu instalacji

Wykasowałem tą ostatnią linijkę i teraz nic nie chce się uruchomić.

Po włączeniu system zgłasza problem ładowania bibliotek dll. Na domiar złego nie mogę włączyć ani instalacji systemu ani konsoli odzyskiwania z płyty. Tzn owszem z płyty uruchamiają się te programy, ale nie podejmują żadnych działan bo nie wykrywają twardego dysku (mam dysk SATA, podpięty takim małym kabelkiem).

P O M O C Y !!

Komenda podmiany wygląda tak:

expand x:\i386\hal.dl_ c:\windows\system32\hal.dll

Witam.

Już trochę spokojniej bo udało mi się przeinstalować system. Okazało się że dysku nie było widać z powodu braku sterowników raid (doinstalowałem z dyskietki i poszło :slight_smile: ).

Po przeinstalowaniu jednak mam mały problem:

  1. system nie widzi dodatkowego dysku, który mam zainstalowany w kieszeni (wyciągany, dysk bez systemu - jako magazyn danych). Dysk widoczny jest w bios ?!

  2. system widzi tylko 1 cd-rom (choć mam podpięte 2), a na domiar złego ten jeden widoczny cd-rom nie działa.

Jeśli ktoś ma pojęcie co z tymi fantami zrobić, to będę wdzięczny za radę.

P.S.

rzeczywiście dałem ciała z komendą kopiowania bibliotek - sorry !

To jest pytanie, czy stwierdzenie? Bo ja raczej odpowiedzi na nie znać nie będę :frowning:

Sprawdź, czy wszystkie taśmy masz prawidłowo podpięte, czy zworki prawidłowo powkładane (dysk z systemem na Mastera, dysk “magazyn” na slave’a) :slight_smile:

Wszystko podpięte jest dobrze, zworki ustawione też odpowiednio. Mimo to jedyny widoczny cd_rom nie działa, a drugi oraz drugi HD są niewidoczne.