Przerwanie ładowania Windows XP(również w awaryjnym trybie)

Witam, mam w ostatnich dniach problem z komputerem. Mianowicie w trakcie ładowania systemu komputer się resetuje. Tak samo jest w trybie awaryjnym. Pierwszy raz problem wystąpił w Wigilię(prezent od Mikołaja :slight_smile: ) lecz komputer jednak po czasie działał i dowiedziałem się że problem powodują hal.dll i ntoskrnl.exe. Próbowałem stworzyć nowy MBR za pomocą konsoli odzyskiwania(co pomogło wcześniej czyli za pierwszym razem). Jednak tym razem bez efektu. Co robić? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Zastosuj się do sugestii użytkownika adam9870 komputer-nie-chce-sie-zalaczyc-t512612.html#p3217257

Ja bym puścił chkdsk /r ew jeśli os się nie odpali zamiast mini xp z hirena użył mhdd :))

Sprawdź ram, bo często przez ram system nie wstaje :slight_smile:

Zainstalowałem na drugim dysku nowego Windows XP(na starej 30 GB ATA). Okazało się że z czterech partycji na dysku pierwszym nie jest “sprawna” tylko jedna i to ta z systemem (tzn. nie mam do niej dostępu - pokazuje że nie może wykonać operacji inpage)

Ram jest zdrowy.

Dysk niekoniecznie - HD Tune po pierwszej awarii nic nie wskazał lecz dopiero po drugiej coś się stało. Mam podejrzenie że wina jest po stronie jakiegoś wirusa. Ale to tylko spekulacje.

Pozdrawiam. :slight_smile:

@drobok Nie mam dostępu do informacji o bsod w pierwszym systemie. A chkdsk się zaciął w 75%. :smiley: