Przerwanie skanowania dysku w windowsie


(Ancpr) #1

Witam. Chciałam szybko przeksanowac dysk w Windowsie, ale przez przypadek zaznaczylam obcje dokladnego skanowania. Gdzies od godziny wyglada to tak

skano.jpg

Czy można to poprostu bruatlnie przerwac (np. poprzez wylogoawanie sie z windowsa), czy moze to jakos dysk uszkodzic? Dodam, ze jest to dysk zewnętrzny, na usb.


(Lukaszk 89) #2

Uszkodzić się nie powinien ale jeśli już włączone sprawdzanie z naprawianiem to powinno być wykonane do końca.


(kosti1) #3

zakoncz proces poprstu w menadzerze zadan


(Ancpr) #4

Naprawainie automatyczne, jak widać na obrazku, jest wylaczone. Ale chyba faktycznie zostawie to do konca... jak juz zrobil 1/5 to szkoda marnowac ten czas. Pytanie tylko, czy jesli zostawie kompa z tym skanowaniem to po pewnym czasie wlaczy sie oszczedzanie energi... czy to nie wplynie jakos negatywnie na skanowanie?


(Lukaszk 89) #5

Chodziło mi o odzyskanie uszkodzonych sektorów właśnie.

A w czym objawia się u Ciebie ten tryb pracy?


(Ancpr) #6

Chodzi o to oszczedzanie energi? Poporstu na moim kompie po pewnym czasie bezczynnosci wylacza sie monitor, a po jego wlaczniu jestem w przeniesiona do menu w ktorym wybeira sie poszczegolny profil (analogicnzie jakby wybrac funkcje "przelacz uzytkownika"). I wlasnie sie zastanawialam czy to jakos nie wplynie na skanowanie dysku - poprostu nie moge tu tych paru godzin siedziec i pilnowac.


(Lukaszk 89) #7

Wejdź do zarządzania energią i wyłącz opcje które odpowiadają za przejście kompa w stan uśpienia oraz za wyłączenie dysków twardych.


(Ancpr) #8

Dzieki wielkie, teraz powino byc ok :slight_smile: