Przerwy połaczenia internetowego


(G3h0stx) #1

Witam, posiadam internet radiowy. Od pewnego czasu są widoczne są przerwy, niekiedy nawet wyrzuca mnie z Access Point'a.

Usługodawca twierdzi że wina jest u mnie, system skanowany był kilkoma programami antywirusowymi, po odpaleniu Ubuntu LiveCD i połączeniu się do AP - przerywa też miały miejsce.

Gdy sprawdzałem ping w momencie przerwy pisze: "Upłynął limit czasu żądania" /dodam że sytuacja ma miejsca tylko w dzień m.in 9-23 po tych godzinach nie widać przerw.

Gdy ostatnio sprawdzałem ping miała miejsca owa sytuacja:

ping.jpg

z sytuacja na screenie spotkałem się 2kraotnie.

2 screen [że względy na długość podaje w code]

http://img2.vpx.pl/up/20090322/ping2.jpg

Log z Combofix

http://wklej.org/hash/3d2bb55df0/

Bardzo proszę o pomoc.

Czy wina rzeczywiście jest z mojej strony?


(Bolo92) #2

No to zostaje, karta bezprzewodowa się sypie, ja miałem akurat objaw, że dużo błędów mi robiło. Antena-może woda tam wleciała ? :smiley: jakie straty, jaki sygnał, czy są jeszcze jakieś sieci, które Ty wykrywasz i działają na tym samym kanale co antena Twojego dostawcy.


(G3h0stx) #3

Jeśli chodzi o sygnał to 23 dB / 93 %, karta TP-Link TL-WN551G, sieci na tym samym kanale nie ma, sytuacja wygląda tak że AP mi znika z listy niekiedy a inne sieci są - sytuacja ma miejsce wtedy gdy mnie wyrzuci, co zdarza się kilka razy dziennie, a normalnie jestem połączony tylko nie dostaje pakietów od AP co widać na 2 screenie. Ale dlaczego w nocy po 24 wszystko się uspokaja ?


(Bolo92) #4

Sorry, że tak długo ale czasu ostatnio nie miałem.

Jednostki to jakieś śmieszne podałeś ^^

NetStumbler

Odpal i pokaż screen z dostępnych sieci i rozwiń z boku pasek i zaznacz swoją sieć, wtedy będzie wykres zasięgu do Twojej sieci i niech chwile "porobi" to wrzuć następnego screena.

Albo admin leci w kulki, albo zasięg, albo karta. Kolejność ułożona od najbardziej prawdopodobnych według mnie.


(G3h0stx) #5

Log z nowej karty, jeszcze posiedzę na nowej karcie - ale raczej to nie karta na tej to samo.

Screen:

http://img2.vpx.pl/up/20090324/bez_nazwy2.jpg

http://img2.vpx.pl/up/20090324/bez_nazwy4.jpg

Edit1

Zaraz po włożeniu miała ta sama sytuacja co na starej - sytuacja z 1szego screena w 1szym poście


(Bolo92) #6

Porównaj swój wykres do mojego :stuck_out_tongue: Ty masz przerwy sygnału, ja nie mam. Skoro to ustaje po 23-24 to raczej dostawca ma kiepskiego AP i się zapycha jak ludzi więcej na nim przysiądze, czyli przeładował ilość użytkowników na jednego AP.

4ba428ac32cb973dm.png

O to mi chodziło czy nie ma innych sieci, które nadają na tym samym kanale co Twoja sieć-no nie do końca Twoja :smiley:

7c1a0e144181bbfem.png


(G3h0stx) #7

Zauważyłem że przerwy w pakietach można wywołać ściągając jakiś plik.

Jeśli o sieć na tym kanale to jest, w tym programie ją pokazało.


(Bolo92) #8

Czyli chyba karta się gubi przez kanał-zagłusza, albo AP dostaje w pupe jeszcze i rwie.

Spróbuj poprosić admina czy nie mógłby zmienić(chociaż na dzień) kanału nadawania nadajnika do którego jesteś podłączony na inny-najlepiej podaj mu jakie masz wolne(nie wykrywa Ci sieci na tym kanale).


(G3h0stx) #9

Powiedział że zmiana kanału nie wchodzi w gre, i że jest jakaś opcja preferowane sieci i że po włączeniu jej nie powinno zagłuszać.

Jak włączyć tą opcje?


(Bolo92) #10

No chyba o start>panel sterowania>połączenia sieciowe>prawy przycisk na bezprzewodowym>następna zakładka>preferowane sieci, ale to chyba jest standardowo włączone i admin raczej leci w kulki.


(G3h0stx) #11

W tych sieciach preferowanych mam wpisany ten AP [tylko 1den profil] w () pisze Automatyczne


(Bolo92) #12

No to właśnie... Zawracaj głowę adminowi ;p mój pierwszy dostawca neta dopiero zaczął mówić prawdę jak mu po siec rajcowałem(skanowanie sieci, podmiana MAC adressu i IP na innych klientów). Akurat ja zrobiłem celowo raz, że zmieniłem IP na jego ale bez MAC i zaraz napisał co się bawie.

Google+szukanie programu do tej karty albo przy sterownikach też jest i spróbuj za pomocą programu, ale raczej admin w kulki leci-3x to chyba dzisiaj mówię w 3 różnych tematach...