Przerwy w czasie kopiowania pomiędzy plikami

Witam,

 

Problem jest następujący.

Podczas kopiowania np. plików wideo (np. 20) między dyskiem a dyskiem zewnętrznym (tu nie ma znaczenia czy dysk wew. czy zew. czy pendrive w każdej kombinacji jest tak samo) robi przerwy między plikami. Tzn. po skopiowaniu pliku 1 robi przerwę kilka sekund do kilkunastu sekund (w zależności od rozmiaru pliku ) zanim zacznie przenosić plik następny. Bardzo to wydłuża czas kopiowania. Czy ktoś może wie dlaczego tak jest ?

Hej,

A jakiego antywirusa używasz? Wygląda na to, że pliki w czasie kopiowania są sprawdzane przez program antywirusowy. Wyłącz antywirusa i sprawdź, czy coś w tej kwestii się zmieniło.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wpisz w google FastCopy 2.11 i pobierz tą niewielka aplikację

Antywirys AVG Free. Z wyłączonym jest to samo.

Wolałbym dodatkowego oprogramowania nie instalować.

 

Zauważyłem taką rzecz.

 

Mam 3 dyski:

 

Dysk systemowy SSD

Dysk Samsung podzielony na 2 partycje

Dysk USB 3.0 

 

Jeżeli kopiuje z SSD lun USB na samsunga kopiuje normalnie.

Jeżeli kopiuje z Samsunga na coś innego robi te przerwy.

 

Samsung to HD502HI ATA ma już z 4 lata, ale chodzi bez zarzutu. Żadnych badsectorów, testy dysku ok. Tylko te kopiowanie.

Może jakieś ustawienia ?

 

Być może dane siedzą jeszcze w i/o bufferze i mimo, że plik wydaje się być przeniesiony to pliki są jeszcze kopiowane. Coś analogicznie jak przy nagrywaniu płyty, że czyszczony jest bufor na końcu. Mogę się mylić.

Hej,

Wejdź w tryb awaryjny systemu i sprawdź, czy masz do czynienia ze ścinkami podczas kopiowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus