Przerwy w dostawie internetu

(Wpaczut) #1

Przede wszystkim witam, bo jestem nowy na forum :slight_smile:

Od pewnego czasu mam problemy z internetem. Moim dostawcą jest sklep na dole bloku. Problem objawia się rozłączeniami gg, skype, barakiem dostępu do stron, etc. a w oknie "Połączenia sieciowe" przestaje odbierać pakiety, natomiast liczba wysłanych pakietów regularnie rośnie rośnie. Na ten problem pomaga: Reset komputera, odłączenie kabla sieciowego lub w folderze "Połączenie sieciowe" wyłączyć i włączyć połączenie, a czasami nic (ostatni weekend byłem odcięty). Dostawca twierdzi że u nich nie ma problemu, resetowali sieć, jednak u mnie problem nie znika. Problem pojawia się kilka razy w miesiącu, czasami nic się nie dzieje, a czasami nie ma 5 minut spokoju.

Nie posiadam routera.

Macie jakieś pomysły?

Czasami pojawia się taki komunikat (po włączeniu komputera)

brakkopia.th.jpg

(xomo_pl) #2

zaktualizuj stery karty sieciowej....

skanowałeś komputer antywirusem?

(roobal) #3

Sieciówka może też być uszkodzona, jeśli masz możliwość sprawdź na innej karcie sieciowej czy problem występuje.

Pozdrawiam!

(Djt88) #4

masz windowsa 7? laptop czy pc? jezeli sieciowka pc to sprobuj zainstalowac stery od karty sieciowej z xp

u mnie byl taki problem bo sterowniki nie dopracowane pod viste jeszcze a tyle czasu juz minelo a te od xp dzialaja :slight_smile:

(Wpaczut) #5

Win XP, stacjonarny. Nie wiem na jakiej dokładnie zasadzie to działa, ale mam doprowadzony z korytarza kabel, który jest podłączony prosto do komputera.

Komputer skanowany G Data, sterowniki od karty zainstalowałem najnowsze. Problem nadal się powtarza, lecz wydaje mi się że w mniejszej częstotliwości.

Karta sieciowa zintegrowana, płyta główna gigabyte p35-ds3l