Przerwy w dostawie internetu

Przede wszystkim witam, bo jestem nowy na forum :slight_smile:

Od pewnego czasu mam problemy z internetem. Moim dostawcą jest sklep na dole bloku. Problem objawia się rozłączeniami gg, skype, barakiem dostępu do stron, etc. a w oknie “Połączenia sieciowe” przestaje odbierać pakiety, natomiast liczba wysłanych pakietów regularnie rośnie rośnie. Na ten problem pomaga: Reset komputera, odłączenie kabla sieciowego lub w folderze “Połączenie sieciowe” wyłączyć i włączyć połączenie, a czasami nic (ostatni weekend byłem odcięty). Dostawca twierdzi że u nich nie ma problemu, resetowali sieć, jednak u mnie problem nie znika. Problem pojawia się kilka razy w miesiącu, czasami nic się nie dzieje, a czasami nie ma 5 minut spokoju.

Nie posiadam routera.

Macie jakieś pomysły?

Czasami pojawia się taki komunikat (po włączeniu komputera)

brakkopia.th.jpg

zaktualizuj stery karty sieciowej…

skanowałeś komputer antywirusem?

Sieciówka może też być uszkodzona, jeśli masz możliwość sprawdź na innej karcie sieciowej czy problem występuje.

Pozdrawiam!

masz windowsa 7? laptop czy pc? jezeli sieciowka pc to sprobuj zainstalowac stery od karty sieciowej z xp

u mnie byl taki problem bo sterowniki nie dopracowane pod viste jeszcze a tyle czasu juz minelo a te od xp dzialaja :slight_smile:

Win XP, stacjonarny. Nie wiem na jakiej dokładnie zasadzie to działa, ale mam doprowadzony z korytarza kabel, który jest podłączony prosto do komputera.

Komputer skanowany G Data, sterowniki od karty zainstalowałem najnowsze. Problem nadal się powtarza, lecz wydaje mi się że w mniejszej częstotliwości.

Karta sieciowa zintegrowana, płyta główna gigabyte p35-ds3l