Przerwy w dostępie do internetu

(system) #1

Mam taki malutki problem.

Mam internet z sieci osiedlowej LAN.

Dziś pojawił się problem. Cały dzień mam przerwy w dostępie do internetu. Tzn trwa to tylko 2 sekundy, albo jeszcze krócej i internet znowu jest ok, ale przez te krótkie przerwy przerywa mi wszystkie połączenia. Nic z nikąd nie mogę ściągnąć, bo przerwy pojawiają się mniej więcej co 5 minut.

A nawet pocztę ciężko mi odebrać.

Powiedzcie mi co to może być. Czy raczej to jest wina dostawcy, czy moja. To nie system bo właśnie go przeinstalowałem, a może karta sieciowa?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

(Mayster X) #2

zadzwon najlepiej do admina i spytaj co i jak … moga to byc wiruski ale skoro przeinstalowywales system to raczej nic nie powinno byc … :slight_smile:

(fiesta) #3

pawelek a niby skąd mamy wiedzieć co się dzieje u Ciebie w sieci lub na serwerze :roll:

(system) #4

Ok. Zrozumiałem aluzje.

Przepraszam, że zabrałem Wam czas.

Uznajmy (jeśli można), że nie było wogóle mojego pytania, tak chyba będzie najlepiej. Jutro rano sam ten problem załatwie. Dzięki

Pozdrawiam

(fiesta) #5

To nie była żadna aluzja, tylko pokazanie Ci że ze swoim problemem masz się zwrócić do administratora sieci. Przecież to on jest odpowiedzialny za ciągłość dostępu do internetu i poprawne działanie sieci.

My na odległość niewiele lub praktycznie nic Ci nie możemy pomóc nie mając dostępu do logów serwera.

(system) #6

No niby tak.

Tylko przed telefonem do admina pomyślałem, że spytam, bo być może takie regularne (co 5 minut) “znikanie” sieci (szuka adesu sieciowego), to typowy objaw np uszkodzonej karty sieciowej, wirusa etc.

Cóż pomyliłem się sądząc, że można takie coś określić.

Tak na marginesie ja widzę różnice w tych dwóch stwierdzeniach:

“…nie można stwierdzić co się dzieje…”

“…a niby skąd mamy wiedzieć co się dzieje…”

Dlatego jeszcze raz sory za moje “głupie” pytanie.

Dobrej nocy życzę.