Przerwy w ładowaniu baterii

Cześć. Mam taki dość wkurzający problem. Otóż mam podłączonego laptopa do ładowarki, normalnie się ładuje, ale co jakiś czas, a nie raz co dosłownie sekundę pojawia się znaczek taki jak pojawia się przy podłączeniu ładowarki (AC Mode), dioda od ładowania nieraz mryga, a nieraz nie. Jak poruszam kablem przy wejściu to nieraz przestaje i wszystko gra. Więc mam nadzieję, że to wina ładowarki, bo kolega straszył mnie, że to bateria jest na wykończeniu. Jak to sprawdzić? Mało tego jakieś 15min temu rozładowałem go całkiem, bo używałem bez ładowarki, podpiąłem go pod ładowarkę i włączyłem, zacząłem pisać ten post i laptop nagle się wyłączł, tak jakby brakło mu zasilania, więc na pewno przerywa to ładowanie. I jest jeszcze jedna dziwna sprawa, jak laptop jest włączony to strasznie wolno się ładuje bateria, dużo szybciej jak jest wyłączony. Dawniej tak nie było. Proszę o jakieś porady.

Nie wiem, czy to ma jakieś znacznie, ale model laptopa to: ASUS X53S.

Proszę o jakieś porady :smiley:

Brak styku lub problem zasilacza.

 

Sprawdź na innym.

 

Może i bateria ma koniec?

Podpialem ladowarke inna to było ok. Tyle ze miała słabsze napięcie czy coś

No to trzeba inny zasilacz o takich samych parametrach jak oryginał.

A da się jakoś sprawdzić, czy to na pewno wina zasilacza, a nie baterii? Żeby na darmo nie kupować :slight_smile:

Sprawdzamy stan baterii w laptopie w Windows 7

No to wskazuje na uszkodzony zasilacz?

Ale tą od mojego laptopa podpiąłem do tego od którego wziąłem tą inną i na tym drugim laptopie nie przerywało. Dziwne nie?

http://speedy.sh/u2shp/energy-raport.txt skopiowałem ten raport do notatnika, zobaczcie proszę, bo ja nie wiem o co tam chodzi :smiley:

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Bateria jest w porządku…pozostała jeszcze ewentualność wymiany gniazda zasilania na nowe, na allegro masz wybór na tony, za kilka złotych.

Czyli jutro jadę z laptopem na serwis :smiley: A takie zasilacze to każde są inne, czy powinni  mieć je na stanie raczej? 

Musi zgadzać się: napięcie zasilania, amperaż  i rozmiar wtyczki.Powinni mieć lub zamówią i już.

Ok dzięki bardzo za odpowiedzi. :smiley: