Przerywa internet radiowy na ubuntu

Witam. Ostatnio zaczął mi tnąć sie internet. Sygnał mam cały czas 75-80%, ciągle jestem połączony, jednak się przycina. Co jakiś czas wszystko wraca do normy, lecz pliki które pobieram transmissionem i mozillą się nie pobierają. Mam router linksys wrt54gc i kartę wusb54gc.

Czy na próbowałeś używać tego połączenia na Windowsie? Jeżeli nie to nie musi być wina Ubuntu tylko po prostu coś z twoim sprzętem.

Tak, w windowsie często tak jest, a teraz na ubuntu to był pierwszy raz.

Spróbuj zaktualizować firmware w routerze u mnie w zamierzchłych czasach pomogło na Tp-Linku.

A jak?

Ja na Ubuntu miałem WLAN z niezabezpieczonej sieci która łapała mi w domu i aktualizacje sciągały mi się bardzo wolno nawet 20 kb/s…programy i inne rzeczy pobierały mi się z prędkością 270 kb/s w porywach nawet około 1 mb/s Jeżeli tylko odpalę przeglądarkę i dodatkowo te aktualizacje się ściągały to prędkość wzrastała na krótką chwilę. Na wszystkich ubuntach jakie miałem okazję korzystać (8.10, 9.10, 10.4) u mnie te aktualizacje szły tak baaardzo wolno…Zmiana serwera aktualizacji nic nie dało. Poprostu tak jakby mój sprzęt nie był przystosowany do ubunciaka. Mam Atheros Ar5007eg…

Proszę bardzo.

Aktualny firmware oraz instrukcja upgradu znajdują się w zakładce download

http://homesupport.cisco.com/en-us/wire … ycisco.com

W pierwszej kolejności sprawdź jaką wersję aktualnie posiadasz.