Przerywa internet radiowy na ubuntu

(stanek.94) #1

Witam. Ostatnio zaczął mi tnąć sie internet. Sygnał mam cały czas 75-80%, ciągle jestem połączony, jednak się przycina. Co jakiś czas wszystko wraca do normy, lecz pliki które pobieram transmissionem i mozillą się nie pobierają. Mam router linksys wrt54gc i kartę wusb54gc.

(system) #2

Czy na próbowałeś używać tego połączenia na Windowsie? Jeżeli nie to nie musi być wina Ubuntu tylko po prostu coś z twoim sprzętem.

(stanek.94) #3

Tak, w windowsie często tak jest, a teraz na ubuntu to był pierwszy raz.

(bart_) #4

Spróbuj zaktualizować firmware w routerze u mnie w zamierzchłych czasach pomogło na Tp-Linku.

(stanek.94) #5

A jak?

(system) #6

Ja na Ubuntu miałem WLAN z niezabezpieczonej sieci która łapała mi w domu i aktualizacje sciągały mi się bardzo wolno nawet 20 kb/s...programy i inne rzeczy pobierały mi się z prędkością 270 kb/s w porywach nawet około 1 mb/s Jeżeli tylko odpalę przeglądarkę i dodatkowo te aktualizacje się ściągały to prędkość wzrastała na krótką chwilę. Na wszystkich ubuntach jakie miałem okazję korzystać (8.10, 9.10, 10.4) u mnie te aktualizacje szły tak baaardzo wolno...Zmiana serwera aktualizacji nic nie dało. Poprostu tak jakby mój sprzęt nie był przystosowany do ubunciaka. Mam Atheros Ar5007eg...

(bart_) #7

Proszę bardzo.

Aktualny firmware oraz instrukcja upgradu znajdują się w zakładce download

http://homesupport.cisco.com/en-us/wire ... ycisco.com

W pierwszej kolejności sprawdź jaką wersję aktualnie posiadasz.