Przerywa połączenie z routerem przez wifi

@lukjan Ja bym jeszcze zrobił reset routera do ustawień fabrycznych

Myślisz, że pomoże?

@lukjan Trzeba spróbować, ale przed tym musisz mieć login i hasło do Neostrady

Wszystko mam.

Zobaczę, jak będzie chwila wolnego.

Ewentualnie ktoś zbiera pakiety :laughing:

Reset nie pomógł

@lukjan jpierw trzeba znaleźć gdzie urywa się internet - na chwilę obecną nie wygląda to na problem z wifi, ale z samym routingiem, czy internetem. Mówisz, że w czasie jak jest żółty trójkąt i nie działa internet możesz “wejść” na router? Jeżeli tak, to postaram się szybko opisać jak ja bym się za to zabrał.

1 polubienie

@lukjan Pożyć od kogoś inny router, wstaw go na tydzień i zobacz czy problemy nadal występują.

Tak, mogę wejść.

Już miałem.

Może coś u Orange nie bangla.

Na Twoim miejscu, najpierw dzwonił bym do swojego dostawcy internetu. Możliwe, że dostawca ma jakieś problemy.

1 polubienie

@lukjan
Zacznijmy od tego (najłatwiej jest zainstalować PingPlotter), ale bez programu:

  • otwórz dwa okna tekstowe (cmd)
  • w jednym puść ciągłego “pinga” na Twój router (ping IP -t np. ping -t 192.168.0.1)
  • w drugim okniem to samo, ale na IP w internecie (np. na google: ping -t 8.8.8.8)

W momencie awarii (żółtry trójkąt) gdzie się urywa ping. Najlepszy do tego jest jednak np. PingPlotter. Polecam starszą wersję (3.30.x) - jak nie znajdziesz, udostępnię.
Tam otwierasz program dwa razy (dwie sesje), ustawiasz interwał na np. 2 sekundy i też puszczasz ping do 8.8.8.8 i na Twój router (192.168.0.1). Zostawiasz program włączony, potem przeglądasz grafy. Wal śmiało jak czegoś nie rozumiesz.

1 polubienie

Pisałem do nich, i mają ciągle czasem awarie, przyjeźdzają, naprawiają, 2 dni dobrze jest, i znów to samo.

jeszcze mam rok, i przechodzę do innego dostawcy, z mojego miasta. na internet bezprzewodowy 5 ghz.