Przerywa połączenie z routerem przez wifi

Czy można coś zrobić, aby nie przerywało plołączenia wifi z routerem?

Napisz coś więcej, jaki Windows, jaki router, od kiedy problem występuje, i czy coś modyfikowałeś, w połączaniach sieciowych…

1 polubienie

Zmień kanał wifi może pokrywa się z innymi urządzeniami.

Mam win 10 home 64-bit, router TD-W8960N(stary model), problem jest od 2 miesięcy. nic nie ruszałem w ustawieniach.

Nie pokrywa się.

Skąd wiesz, że to problem wifi? Ping do samego routera też ustaje? Na czym polega to rozłączanie? Może masz włączony jakiś tryb oszczędzania energii dla karty sieciowej (usypanie)?

Co kilka minut przy ikonie wifi, pojawia się żółty trójkąt, a jak wchodzę na strona routera(w tym momencie), wszystko jest dobrze.

Możliwości:

  1. Ty lub sąsiad nabyliście ostatnio nowe urządzenie elektroniczne, które zakłóca ci odbiór.
    Rada: uruchom jakąś aplikację, która przetestuje jakość twojego łącza.

  2. Ktoś poznał twoje hasło i intensywnie korzysta z twojej sieci.
    Rada: uruchom jakąś aplikację, która sprawdzi, czy nie masz pasożyta. Większość nowych antywirusów ma coś takiego. Np. Avast.

Np, jaki program do testu?

mieszkam w domu, do sąsiadów ma do 50 metrów.

Na przykład http://www.speedtest.pl/

Mam neo 20 mmb, oto wynik

u nas nie ma możliwości, aby było większa prędkość niż 10 mb.

Zainstaluj sobie jakiś Wi-Fi Analyzer i sprawdź co siedzi na poszczególnych kanałach, a potem ustaw kanał najdalszy od nich.
Z mojego doświadczenia wynika, że kłopoty z wi-fi pojawiają się już po podłączeniu bezprzewodowej klawiatury logitech i bluetooth.
U mnie np. na wifi siał modem LTE i klawiatura logitecha, jedyna rada to wymiana routera, bo większość Tp-Linków ma z tym problem.

Sprawdź czy kanały nie nachodzą na siebie


niestety ta wersja jest już płatna ale masz tu link do ostatniej darmowej.

Sprawdź też czy masz najnowsze oprogramowanie w Routerze ,jak nie to zaktualizuj.

Zobacz tą poradę http://www.orange.pl/kid,4004241969,id,4004923328,title,Jak-przywrocic-polaczenie-internetem-w-Windows-10,helparticle.html

Program pokazuje, tylko moje wifi.

a te ustawienie, w linku, mam inaczej.

Masz tu wiele porad lan wifi

Dobra, sprawdzę

@lukjan Czy udało się rozwiązać problem ?

Niestety nie

@lukjan a jaki masz końcówkę w routerze V 1?

Firmware Version: 1.4.0 Build 111108 Rel.40398n
Hardware Version: TD-W8960N v3 0x00000002