Przerywacz bimetaliczny

Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że przy przerywaczu bimetalicznym (w kontekście migaczy) należy zrobić odcięcie prądu na czas niemigania. Czy jest to prawdą?

Mały schemacik:

|masa|-----|źródło prądu(+)|------|przerywacz bimetaliczny|-------|przełącznik kierunkowskazów|-------|migacze|----|masa|

Załóżmy, że dopływ prądu jest stale zapewniony. Kiedyś zasłyszałem, że przez to gromadzi się jakoś w przerywaczu i go uszkadza czy coś, dlatego trzeba przed przerywaczem dostawić dodatkowy wyłącznik bądź zamocować dwa przerywacze za przełącznikiem.

Chciałbym się zapytać, czy jest to prawdą czy coś mi się pokiełbasiło?

tak,pokiełabasiło ci się

czyli masz rację

zrób sobie przerywacz na dopływie pądu

Nie, bo przełącznik kierunkowskazów w pozycji neutralnej właśnie przerywa obwód.

skąd wiadomo ,że przełącznik jest ustawiony neutralnie?

Bimetal to jak wiem to są 2 płytki o różnej rozszerzalności cieplnej i pod czasz przepływu prądu się nagrzewa i wygina i dzięki temu dochodzi do przerwania prądu. Płytka bimetalowa się nie nagrzeje, jak prąd przez nią nie przepływa.

:expressionless:

W sumie, to Wasze odpowiedzi zebrały się w niezrozumiały bełkot.

Jak sformułowane pytanie taka też i odpowiedź (“migaczy”, “czas niemigania”, “gromadzi się jakoś w przerywaczu”) :stuck_out_tongue:

Może jakbyś opisał z czym masz konkretnie problem, używając przy tym terminów technicznych otrzymałbyś inną odpowiedź.

A prawdę powiedziawszy Poraj udzielił ci poprawnej odpowiedzi.

To nie jest zrozumiała polszczyzna.

A jak mam się wyrażać? “Kierunkowskaz”, “Czas, w którym przełącznik znajduje się z poz. neutralnej” czy co? No nie przeginajmy, to nie jest szkoła tylko luźne forum :wink:

Czyli rozumiem, że mogę wg podanego schematu wszystko podłączyć i powinno działać.

Gdzie ten schemat?

Ps.: Żeby nie ciągnąć dyskusji >>tu<< masz wątek ze schematem.

EDYCJA: Dobrze byłoby w tym obwodzie zastosować bezpiecznik.

no i co?przerywacz jest na dopływie czy nie?

co za ludzie… :?

trzeba dyskusji o niczym jak w Sejmie…