Przerywacz bimetaliczny

(Arn Poznan) #1

Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że przy przerywaczu bimetalicznym (w kontekście migaczy) należy zrobić odcięcie prądu na czas niemigania. Czy jest to prawdą?

Mały schemacik:

|masa|-----|źródło prądu(+)|------|przerywacz bimetaliczny|-------|przełącznik kierunkowskazów|-------|migacze|----|masa|

Załóżmy, że dopływ prądu jest stale zapewniony. Kiedyś zasłyszałem, że przez to gromadzi się jakoś w przerywaczu i go uszkadza czy coś, dlatego trzeba przed przerywaczem dostawić dodatkowy wyłącznik bądź zamocować dwa przerywacze za przełącznikiem.

Chciałbym się zapytać, czy jest to prawdą czy coś mi się pokiełbasiło?

(Kplodygowice1) #2

tak,pokiełabasiło ci się

czyli masz rację

zrób sobie przerywacz na dopływie pądu

(system) #3

Nie, bo przełącznik kierunkowskazów w pozycji neutralnej właśnie przerywa obwód.

(Kplodygowice1) #4

skąd wiadomo ,że przełącznik jest ustawiony neutralnie?

(mozilla007) #5

Bimetal to jak wiem to są 2 płytki o różnej rozszerzalności cieplnej i pod czasz przepływu prądu się nagrzewa i wygina i dzięki temu dochodzi do przerwania prądu. Płytka bimetalowa się nie nagrzeje, jak prąd przez nią nie przepływa.

(Arn Poznan) #6

:expressionless:

W sumie, to Wasze odpowiedzi zebrały się w niezrozumiały bełkot.

(saturno) #7

Jak sformułowane pytanie taka też i odpowiedź ("migaczy", "czas niemigania", "gromadzi się jakoś w przerywaczu") :stuck_out_tongue:

Może jakbyś opisał z czym masz konkretnie problem, używając przy tym terminów technicznych otrzymałbyś inną odpowiedź.

A prawdę powiedziawszy Poraj udzielił ci poprawnej odpowiedzi.

(Arn Poznan) #8

To nie jest zrozumiała polszczyzna.

A jak mam się wyrażać? "Kierunkowskaz", "Czas, w którym przełącznik znajduje się z poz. neutralnej" czy co? No nie przeginajmy, to nie jest szkoła tylko luźne forum :wink:

Czyli rozumiem, że mogę wg podanego schematu wszystko podłączyć i powinno działać.

(saturno) #9

Gdzie ten schemat?

Ps.: Żeby nie ciągnąć dyskusji >>tu<< masz wątek ze schematem.

EDYCJA: Dobrze byłoby w tym obwodzie zastosować bezpiecznik.

(Kplodygowice1) #10

no i co?przerywacz jest na dopływie czy nie?

co za ludzie... :?

trzeba dyskusji o niczym jak w Sejmie...