Przerywający internet

Witam,

W celu rozwiązania tego programu przeszukałem masę for internetowych oraz pytałem znajomych znających

się na rzeczy. A mianowicie:

Posiadam internet kablowy od miejscowego dostawy. Sygnał nadawany jest jakieś 500-600 metrów od mojego

domu. Ściągany jest on przez antenę połączoną kablem z routerem. Pod router, w sieci bezprzewodowej,

podpięte mam dwa PC (jeden z kartą sieciową wbudowaną, drugi kartą sieciową na USB). Bardziej interesuje

mnie PC z kartą na USB. Więc siła sygnału jest doskonała (najwyższa możliwa), podczas pracy z

przeglądarką, gadu-gadu nie ma żadnego problemu wszystko jest ok i jest płynnie. Problem pojawia się w

korzystaniu z programów/gier które trwale korzystają z łącza (skype, teamspeak itp) Raz na 3-4 minuty

występuje przerwanie połączenia na ok. 4 sekundy. Po tym urwaniu wszystko wraca do normy. Podczas pracy

z przeglądarką jest to niezauważalne. Niestety dużo korzystam w w/w programów ponadto czasami gram w gry

sieciowe. W grze występuje tzw. lag na 4 sekundy po czym gra wraca do normy. Jest to naprawde

irytujące…

Start -> Uruchom -> cmd

Wpisuje ping dla wp. - norma

Wpisuje połączenie sieci 192.168.2.1 / 192.168.1.1 - norma 2/3 ms i co jakiś czas występuje skok tak

mniej więcej do 2000 ms.

Ktoś wie może jak temu zaradzić i co może pomóc ? Jakieś ustawienie routera ? anteny ? problem z

dostawcą ?

Proszę o pomoc i z góry dzięki

Router : TL-WR543G

Mam dokładnie taki sam problem jak ty a jestem od centrali oddalony o jakieś 150m i tez występują takie rozłączenia

może masz jakiegoś trojana / wirusa ?? sprawdzałeś jakimś programem anty ??