Przerywający Lightning w iPhone'ie 6S

#Lightning #Kabel #Przerywa #Problem #Wypada #Basseus

Witam!

Kupiłem nowy kabel od Basseus i mam pytanie: ten kabel (wtyczka) tak jakby nie osiada dobrze w gnieździe, tj. tak lata i wypada. Słowem - jest luz. Co za to odpowiada? Gniazdo uszkodzone, czy kabel podróba słabej jakości? Dodam, że mam etui i port jest zagłębiony. Dodaję zdj:

iPhone to 6S, więc nikt normalny go nie będzie naprawiam, bo to nieopłacalne. Pytam tak tylko, bo chciałem zrobić filmiki na YT o iOS, a tu… szkoda gadać. To mój Galaxy Core z 2013 jest sprawny w pełni poza baterią, a tu?? Egzemplarz z 2018 i już kit.

Lupa, latarka i zajrzyj do gniazda telefonu. Bardzo często jest zapchane. Zazwyczaj zbite “włosy” ze zmechaconej bawełny, od noszenia w kieszeni lub coś podobnego. Przeważnie wystarczy kawałek cienkiego drucika, wyginamy czubek w maleńki haczyk i można wydłubać. Zwykle jest to na samym dnie i blokuje poprawne osadzenie wtyczki w gnieździe.

Nie zalecałbym drucikiem stalowym (np. spinacz), bo można zaszkodzić. Znacznie bezpieczniej byłoby użyć jakąś plastikową cienką szpilką, albo coś miękkiego, jak drucik miedziany, ale jakikolwiek metal nie będzie chyba dobrym rozwiązaniem.
@blumberplumber
Złącze lightning ma po bokach zatrzaski. Jeśli na dnie gniazda są brudy, to wtyczka nie wejdzie na pełną głębokość i zatrzaski nie mogą jej przytrzymać.

To się potrafi tak wbić, że naprawdę trzeba dosyć mocno wygrzebać, żeby wyciągnąć. Nie raz już wydłubywałem i bez stalowej, cienkiej igły ani rusz. Ale wystarczy rozruszać na samym środku i potem już lekko wychodzi, więc jak ma się drobinę sprawności manualnej, to powinno być ok. No trzeba wyczucia trochę.

I to jest to!

Taki zestaw haczyków stalowych (z drutu sprężynowego) to ja mam na przypadki, gdy “ktoś” sprawdza mieszkanie i celowo wbija na dno zamka drzwiowego zapałki, czy coś podobnego. Wtedy druciki służą mi albo do rozdrabniania kawałków zapałki, albo do wyciągania ich ze środka. Stał sprężynowa ukształtowana i zaszlifowana jest nie do zdarcia, ale i nie uszkodzi zamka. Na delikatnym lightningu metalowymi szpilami bałbym się operować.

Oryginalny kabel wpadał tak jakby głębiej i lżej. Spróbuję z tym czyszczeniem. Co wy na to:
Telefon Nie Ładuje Się lub Przerywa Ładowanie? | Jak Wyczyścić Port w Telefonie? - YouTube
Tam chłopak korzysta z wykałaczki. Mogą być patyczki do uszu?

Co wy w ogóle myślicie o Basseus?

Bawełniany kosmetyczny raczej ma za dużą średnicę, prawie jak po lizakach.

Nie wiem co inni, ale ja uważam, że produkują estetyczne i dobrze wykonane akcesoria. Mam kilka ich ładowarek PPS 65W z Azotkiem Galu i uważam, że na tle innych, które posiadałem, są najlepsze. Podobnie uchwyt na telefon do auta, a miałem ze 20 najmarniej zanim kupiłem Baseusa. Przewody też mają estetyczne i solidne. Co nie znaczy, że nie może się trafić jakiś felerny.

Wykałaczka jest spoko, ale trzeba uważać, aby nie strzępiła się, bo to, co ten gość z filmu mówi, aby nie dostawały się tam jakieś kawałki tego, czym się czyści, jest prawdą. Byle wykałaczka nie zakleszczała się podczas wsuwania, bo można ja złamać.
Taki wichajster powinieneś mieć na stałe, więc warto, aby był dobry pod każdym względem. Mnie w tej chwili przychodzi do głowy przerobienie plastikowego szydełka (takie do szydełkowania), ale trzeba by je odpowiednio podpiłować, aby było mocno spłaszczone, bo musi luźno wchodziło do gniazda. I coś takiego nosić potem na dnie portfela.

Co do Baseusa, nie używam. Ja akcesoria do iPhone kupuję w IKEA.