Przerywane połączenie na komputerze, ciągłe na playstation

Witam,

Mam internet z sieci osiedlowej, sygnał dzielony przez router dlinka dir300, poprzez kabel podłączone jest ps3, bezprzewodowo laptop fujitsu siemens, oraz 2 telefony LG Optimus P990 2x. Od mniej więcej tygodnia niestety mam problem z ciągłością sygnału. Sytuacja wygląda tak, że na przeglądarce (laptop) nie ma problemu, strony otwierają się jak wcześniej, jednakże gdy próbuję pobrać plik (na przeglądarce) po kilku minutach połączenie przerwane - plik niedociągnięty. Ściągając poprzez jdownloadera rzadko rozpoczyna się pobieranie, a gdy już się rozpoczyna kończy się jak w przeglądarce, czyli po po chwili przerwane i próba łączenia, wówczas już nie ma szans by się zakończyło sukcesem. Dodam że ściągam z konta premium także prędkość, oraz dostępność przyzwoita jednak nie aż tak by dociągnąć plik w minutę zanim się połączenie przerwie. Problemu nie ma na ps3 (dużo większe gry są pobierane z pss) oraz telefonach. Próbowałam także przez kabel, wygląda to jednak identycznie. Problem nie leży po stronie dostawcy z tego co się zorientowałam. Co może być przyczyną? Jak to sprawdzić?

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile: