Przerywanie buforowania/pobierania

Witam mam dość dziwny problem z kompem bardziej z połączeniem z internetem. Mianowicie podczas oglądania filmów online w jakimkolwiek serwisie megawideo, youtube itp. Po pewnym czasie film zacina się ponieważ bufor stanął by wszystko zaczęło normalnie działać muszę odświeżyć stronę i tak w kółko. Podobnie mam przy ściąganiu plików ściąga ściąga i koniec i trzeba wznawiać pobieranie często zaczynać od poczatku. Nie mogę ściągnąć normalnie pliku mającego 30mb ;/ ściągałem przez google chrome 15/internet explorer mam anywirusa kaspersky 2011 i win7 x64 Na 100% nie jest to wina połączenia internetowego ponieważ laptop podłączony przez wi-fi nie ma takich problemów a także na tym samym kompie co występuje problem nie mam żadnych disconectow w grach online. Problem robi się naprawdę wkurzający szczególnie że raz dzieje się to po ściągnięciu 5mb a raz 200mb. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

Ja tak kiedyś miałem w sieci UPC , wina leżała po stronie modemu , po wymianie na nowy problem zniknął.

Nie napisałeś kto jest twoim dostawcą internetu i czy używasz modem , ale może akurat ci się przyda ta informacja.

Mam neostrade i uzywam liveboxa. Wczoraj zrobilem jeszcze tak pusiclem pinga na allegro.pl i zacząłem cos scaigac. W momencie przerwania sciagania ping cały czas wysylal i odbieral dane troche dziwne ;/