Przerywanie działania klawiszy w laptopie ASUS k500vj-sx123h

Mam dość dziwny problem z klawiaturą. Zaczęło się od przerywania klawisza ENTER (ten z numerycznej działa) oraz klawisza “B”. Słowo ‘przerywanie’ rozumiem jako raz działa, raz nie działa. Wczoraj do tego grona dołączyły Z oraz N. Zainstalowałem inny sterownik do klawiatury i problem się rozwiązał, ale dzisiaj znowu owe klawisze zaczęły przerywać, mało tego, dołączyły do nich LEWY SHIFT, LEWY CTRL oraz SPACJA (chociaż spacja przerywa rzadziej). Najgorsze jest to, że jak widać te klawisze czasem działają, więc nie wiem czy jest to problem fizyczny klawiatury, problem sterownika (nie mogę znaleźć oryginalnego od firmy ASUS), czy jakiś problem systemowy. 

 

System operacyjny: Windows 8.1 64-bit

Identyfikatory sprzętu:

ACPI\VEN_ATK&DEV_3001

ACPI\ATK3001

*ATK3001

 

Dziwne też są zdarzenia z właściwości sterownika:

 

91036155978819107033.png
 

Wpis “usunięto urządzenie” to moja sprawka, bo chciałem przeinstalować sterownik.

 

 

Dalsza część dziennika “Zdarzenia”:

 

99315173935925215941.png
 

Ostatni wpis to sterownik, który wczoraj zainstalowałem.

 

Zauważyłem jeszcze, że klawisz N i Z sam przerywa, ale gdy chce zrobić Ż lub Ń (kombinacja prawego ALT+Z oraz ALT+N) to działa zawsze.

 

Dodam jeszcze, że od niedawna używam programu “Game Booster 3.4”, więc może to on ma wpływ na te dziwne wydarzenia.

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem to wszystko w miarę jasno. Z góry dziękuje za pomoc i zaangażowanie w problem.

Pewnie się taśma poluzowała. Trzeba dosunąć mocniej klinowy wcisk.

Rozumiem, że trzeba dostać się do tego poprzez rozkręcanie laptopa?

Tak. Trzeba wyjąć klawiaturę. Pewnie odkręca się ze 2 śrubki  ale nie znam tego modelu.

Zobacz sobie to:

https://www.youtube.com/watch?v=gBpFE3u0WPc&feature=player_embedded#at=168

Albo klawiatura padła?

http://www.komputronik.pl/product/177990/Komputery/Laptopy/ASUS_R500VJ_SX123H.html

 

Klawiatura niestety jest wbudowana i obawiam się, że trzeba dogrzebać się do niej od spodu rozkręcając całą obudowę.