Przerywanie dźwięku na słuchawkach Bluetooth

Aktualizowałem sterowniki Bluetooth, ponownie parowałem słuchawki z komputerem a mimo to siedząc bezpośrednio przed laptopem dźwięk jest przerywany z różną częstotliwością ale raz na minutę na pewno. Słuchawki nie tracą połączenia z laptopem. Na innych urządzeniach - telefon czy TV - słuchawki grają okej i nie przerywają więc to jakiś problem z laptopem. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

Lenovo Idepad 520-15IKB
QCY T13

Moduł BT w laptopie lub coś w systemie. Trzeba by sprawdzić to pod Linuxem. Jak tam będzie OK, to Windows, jak tam będzie rwało, to moduł BT walnięty. Zawsze można kupić zewnętrzny na USB.

Jak to Lenovo, dali najtanszy wynalazek jaki mieli i rwie. Zmień moduł BT na inny, albo kup zewnętrzny, a jak to laptop to najlepiej podłącz na kablu i po temacie.

Chciałem odinstalować Bluetooth i zainstalować na nowo ale jak próbuję w menedżerze urządzeń usunąć to wszystko, co mam w zakładce Bluetooth to po ponownym uruchomieniu komputera nadal to samo mam. Jakiś pomysł?
image

Rozwiązaniem tego typu problemu może być zmiana nadajnika bt. Kupiłem chyba edimax bt 5.0 za coś koło 70zl i identyczne problemy ustały.

Inna opcja warta sprawdzenia to wyłączenie w bt w managerze urządzeń i w ustawieniach dźwięku wszystkiego co ma w nazwie headset. Nie wiem na czym to polega ale chyba w niektórych przypadkach można zaoszczędzić trochę pasma. Czasami pomagało.

Czasami moduł BT jest zintegrowany z kartą WIFI i rodzaj sterowników do WIFI wpływa na BT.

W jaki sposób sprawdzić czy rzeczywiście BT jest zintegrowany z WIFI?

Po modelu takowej karty
Daj model, to będziemy wiedzieli.

Intel® Dual Band Wireless-AC 3165

Wyłącz kartę WIFI i sprawdź czy BT przerywa.

2 w 1:

Wbudowany Bluetooth Tak
Wersja Bluetooth 4.2
1 polubienie

Jak karta wifi jest wyłączona to nie przerywa. Jest jakiś ratunek w tej sytuacji?

Poszukaj w ustawieniach BT, w menadżerze urządzeń takiej funkcji BT cooperation, albo coś podobnego. Jeśli jest 0 ustaw na 1. Czasami niektóre routery mają takie funkcje.

Niestety, ustawień bluetooth jak na lekarstwo a w ustawieniach karty sieciowej nic związanego z BT nie ma.

Pozostaje poszukać innej wersji sterowników. Nie koniecznie nowszej. Ewentualne połączyć się na 5GHz i wyłączyć w ustawieniach 2.4.