Przerywanie internetu

Witam. Może ktoś z was będzie wiedział na czym polega mój problem. Otóż posiadam internet 3mb z takiej sieci (działajacej tylko w mojej gminie).Tak wiem 3mb to bardzo bardzo mało ale wszystko działało prawidłowo do momentu pojawienia się problemu. Problem pojawił się jakoś dwa miesiące temu, a polega on na tym, że gdy wchodzę do jakiejś rozgrywki online i mam takie momenty jakby internetu nie było po czym po paru sekundach powraca. (gra np.League of legends, problem nie jest aż tak odczuwany na normalnym użytkowaniu przeglądarki). To występuje praktycznie co minute/ dwie, czasami raz na parę godzin, a w grze pojawia się tylko komunikat ,Próba odnowienia połączenia’’.Nie wiem od czego to zależy. Dzwoniłem do swojego dostawcy internetu ale oczywiście odebrała kobieta, która kazała wyłączyć router na 3 minuty od prądu, tak zrobiłem i co ? I problem dalej występuje. Dodam że komputer mam podłączony kablem do routera. Konsultantka oczywiście nie widzi żadnego problemu z moim internetem, za każdym razem te same wskazówki ,proszę odłączyć router od prądu na 3 minuty po czym proszę go włączyć’’. Czy ktoś już spotkał się z takim problemem? Proszę o pomoc.
ps.Nie jest to wina gry, ponieważ na innych też to się dzieje (World of tanks). Nie jest to też wina korzystania innych użytkownikow z tego internetu, nawet jak nikt nie jest z nim połączony prócz mnie to dalej występuje problem. Ping jest ciągle stały (ok.60 ms max w grze)

Może być tak,że internet cały czas przerywał. Ale teraz jak bardziej z niego korzystasz to bardziej odczuwasz to przerywanie. Przy przeglądaniu stron internetowych mogło Cię to tak nie denerwować.
Zbadaj sobie jeszcze jaka jest rzeczywista prędkość internetu:
http://www.predkosc.pl/ - tutaj masz test.
Druga opcja to fakt,że z internetu zaczeło korzystać więcej osób

Od dwóćh msc definitywnie coś sie zmieniło, a nawet jak nikt prócz mnie nie korzysta z internetu problem wystepuje