Przerywanie połączenia podczas korzystania z p2p

(melomonster) #1

Witam! Od dłuższego czasu borykam się z następującym problemem - mogę z internetu korzystać normalnie do momentu uruchomienia jakiegokolwiek programu p2p. Gdy transfer dociera do kilku MB/s tracę połączenie na 2 - 3 minuty. Od kiedy mam ten problem wymieniłem modem z Vectry, mój router i teraz moim głównym podejrzanym jest zintegrowana karta sieciowa Realtek RTL8111E. Jakiś czas temu zmieniłem sterownik karty z nowszej wersji na starszą (wersję z 8.2015 na 4.2015) i przez jakiś czas wszystko było ok, ale problem powrócił. Dalej podejrzewam że to karta sieciowa, a dokładnie któreś z jej zaawansowanych ustawień.

Mam modem z Vectry Cisco EPC 3010 podłączony do routera TP Link WDR 3600. Nie mam problemów z p2p korzystając zeń przez WiFi, kupiłem więc specjalną antenkę WiFi do komputera ale problem pozostaje.

(Longhorn2009) #2

Sprawdź ilość jednoczesnych połączeń w ustawieniach klienta, bo jeśli jest ustawione na kilkaset to wcale się nie dziwię że sieć się zawiesza.

(melomonster) #3

Dzięki za odpowiedź. Liczba połączeń to obecnie 125 (testuję ilości połączeń od oryginalnych 500 potem 250) i problem dalej występuje. Wcześniej, przy domyślnym limicie 500 połączeń, nie miałem żadnych problemów. Będę dalej testował dzieląc ilość połączeń przez 2. Może jednak problem leży gdzie indziej?

EDIT: Ustawiłem maksymalną ilość połączeń na 5 i jest to samo - czyli nie to chodzi.