Przerywanie połączenia podczas korzystania z p2p

Witam! Od dłuższego czasu borykam się z następującym problemem - mogę z internetu korzystać normalnie do momentu uruchomienia jakiegokolwiek programu p2p. Gdy transfer dociera do kilku MB/s tracę połączenie na 2 - 3 minuty. Od kiedy mam ten problem wymieniłem modem z Vectry, mój router i teraz moim głównym podejrzanym jest zintegrowana karta sieciowa Realtek RTL8111E. Jakiś czas temu zmieniłem sterownik karty z nowszej wersji na starszą (wersję z 8.2015 na 4.2015) i przez jakiś czas wszystko było ok, ale problem powrócił. Dalej podejrzewam że to karta sieciowa, a dokładnie któreś z jej zaawansowanych ustawień.

Mam modem z Vectry Cisco EPC 3010 podłączony do routera TP Link WDR 3600. Nie mam problemów z p2p korzystając zeń przez WiFi, kupiłem więc specjalną antenkę WiFi do komputera ale problem pozostaje.

Sprawdź ilość jednoczesnych połączeń w ustawieniach klienta, bo jeśli jest ustawione na kilkaset to wcale się nie dziwię że sieć się zawiesza.

Dzięki za odpowiedź. Liczba połączeń to obecnie 125 (testuję ilości połączeń od oryginalnych 500 potem 250) i problem dalej występuje. Wcześniej, przy domyślnym limicie 500 połączeń, nie miałem żadnych problemów. Będę dalej testował dzieląc ilość połączeń przez 2. Może jednak problem leży gdzie indziej?

EDIT: Ustawiłem maksymalną ilość połączeń na 5 i jest to samo - czyli nie to chodzi.