Przerywanie połączenia w Liveboxie na kilkanaście sekund

Otóż już drugi raz w nocy wyłączył mi się gdzieś na 20 sekund internet. Objawiło się to tym że wyrzuciło mnie z gry i dioda @ mrugała powoli na pomarańczowo. Ostatnio był u mnie gościu z Orange, ale to w innej sprawie; wtedy miałem na kablu spięcia ale teraz wszystko naprawił, podłączył i mówił że wszystko będzie śmigać. Przy mojej grze nie mogę sobie pozwolić nawet na krótkie utraty łącza. Z góry dziękuję za odpowiedź.

zubek29 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Hej,

A nie wynika to przypadkiem ze zmiany adresu IP? Gdy korzystałem z rozwiązań TP, adres IP przydzielany końcowemu użytkownikowi (w tym wypadku akurat LiveBox’owi) na 24 godziny. Po tym czasie następowało nowe połączenie z serwerem DHCP i pobranie nowego adresu IP. Można więc powiedzieć, że takie zachowanie raz na dobę jest wytłumaczalne i jak najbardziej poprawne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, dzięki za odpowiedź. Jeśli to to co mówisz, to mógłbym jakoś zlikwidować te zmiany adresu lub ustalić je na konkretne godziny? Wczoraj stało się to dokładnie o 00:52, przedwczoraj też godziny nocne. Dzisiaj jest już 01:03 i jak na razie się nie wyłącza tak więc hipoteza którą podałeś chyba się nie sprawdza. 04:00 na ranem i znowu się wyłączył. Tym razem najpierw szybko świecił na czerwono a potem wolno na pomarańczowo i podejrzewam że teraz znowu dobrze pochodzi kilka h i znowu się rozłączy. Najchętniej to bym wrócił na stary router ale mam telewizje z Orange i dekoder musi być podłączony do Liveboxa. Proszę o jeszcze jakieś rady ;(

Hej,

Generalnie nie da się - po prostu przed tym, jak siądziesz do gry, zrestartuj urządzenie - wtedy prawdopodobieństwo przerwy w łączu w czasie gry powinno się zmniejszyć; no chyba że grasz po kilkanaście godzin bez przerwy.

Wejdź do panelu konfiguracyjnego LiveBox’a i przypatrz się, kiedy urządzenie dostało adres - i obserwuj, czy jakiś adres trwa dłużej niż 24 godziny.

Takie zachowanie oznaczało utratę synchronizacji z linią ADSL. Coś musiało się stać na łączach bądź w centrali, przez co router jeszcze raz musiał dopasowywać się od przebiegu linii ADSL.

:arrow: LiveBox w wersji 2.0?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za odpowiedź. Na pewno wszystkie rady się przydadzą. Jak na razie, czas działania urządzenia to 26062 s. Mam nadzieje że jeśli będę go sam od czasu do czasu restartował to nie będzie się odłączał. I tak jak mówisz będę kontrolował te adresy i w razie czegoś jeszcze tu napisze. Tak, wersja Liveboxa to 2.0. A, i jeszcze jedna rzecz, czy jest różnica między wyłączeniem i włączeniem Liveboxa przyciskiem a wejścia w konfigurację Liveboxa na stronie internetowej i kliknięcia zrestartuj?

Najlepszym wyjściem jest zrestartowanie urządzenia, wtedy wszystko powinno działać dużo lepiej

Hej,

Tutaj bardziej chodzi o czas dzierżawy adresu IP, niż o czas działania urządzenia. By pobrać nowy adres IP router przecież nie musi się ponownie uruchamiać.

Praktycznie nie ma różnicy - oba zabiegi ponownie uruchamiają ponownie urządzenie. Różnica jest tylko taka, że w pierwszym przypadku mamy do czynienia z utratą zasilania, a w drugim nie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak na razie internet działa w porządku. Tzn. tak jak powiedzieliście przed grą restartuje urządzenie a w dzień to jeszcze ani razu mi się nie odłączył odkąd go mam. Ja i tak myślę że wszystko jest tylko kwestią szczęścia a nie naprawy problemu. Mam router bardzo dobry który prawie nigdy nie tracił łączności z internetem ale mam taki problem że w jednym z pokojów jest potrzeba odbierania telewizji przy czym w ofercie Orange jest to możliwe tylko przy połączenia dekodera z Liveboxem. Może postaram się namówić rodziców do kupienia multirooma w NC+ i wtedy nie będzie potrzeby używania tego syfu.

Hej,

Po części się zgadzam - jedynym wyznacznikiem tego, że będą chwilowe braki w dostępie do sieci, jest zmiana adresu IP użytkownika końcowego. Maksymalny czas dzierżawy adresu to 24 godziny, chociaż czasami może to być nieco mniej. I generalnie na to nic nie poradzisz. Tak jak pisałem, możesz jedynie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zmiany w czasie gry, gdy zrestartujesz urządzenie przed jej rozpoczęciem.

Niestety tak - nie da się podłączyć dekodera do innego routera portem sieciowym - a szkoda…

Po prostu w nim pewnie zmiana adresu trwa krócej, przez co jest niezauważalna - 2 sekund bez sieci można nie zauważyć. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja nie jestem ekspertem, ale jak Ci przeszkadzają utraty łączności na 20 sekund to ja zastanowiłbym się nad nowym lepszym routerem - zwłaszcza, że pewno płacisz 10zł za miesiąc za użytkowanie liveboxa.

Ja latami użytkuję liveboxa i zdarzają się różnego rodzaju problemy, ale sądzę, że urządzenie na tle innych routerówł jest raczej przeciętne.