Przerywanie połączenia w sieci bezprzewodowej

Witam! Chciałbym przedstawić wam mój problem, oraz prosić was o pomoc z rozwiązaniu go. Zaczynając od początku. Około 3. dni temu, internet w moim laptopie (Lenovo Ideapad Y510P) zaczął przerywać. Przerwa w dostawie internetu nie jest wcale długa, a wręcz przeciwnie, jest prawie niezauważalna niekiedy, ale wywołuje to bardzo różne trapiące mnie skutki (link do screena z CMD: http://i.imgur.com/VhMFBzV.jpg ). Laptop jest podłączony bezprzewodowo do routera TP-LINK WR340G, który służy już w domu około 3-4 lat. Jakie w skutkach jest przerywanie internetu na tak krótko? - oglądanie filmów na YT jest niemożliwe. Załóżmy że oglądam 10. minutowy film, przerywa internet w 3 minucie i 19 sekundzie, i w tym momencie pokazuje że film skończył się, czas jest pokazany, jakby film miał 3:19. Po odświeżeniu strony wszystko wraca do normy, jednak potrafi się tak dziać co minutę, co sprawia, że oglądanie jest bardzo denerwujące. - granie w różnego rodzaju gry internetowe jest bardzo uciążliwe. Gdy internet na chwile przerywa, gra staje w miejscu, na około 10 sekund, po czym dopiero ponownie się łączy z internetem. Jest to o tyle bardzo denerwujące, że jestem fanem Counter Strike Global Offensive, a przerywanie internetu sprawia mi bardzo wielką trudność w wygrywaniu gier rankingowych. - ściąganie czegokolwiek na dłuższą metę, bez zapisywania postępu jest niemożliwe. To normalne, jeżeli postęp się nie zapisze, pobierany plik jest anulowany, po czym trzeba pobrać go ponownie. Przez to, jestem zmuszony pobierać przez torrenty, lub coś w tym guście, aby postęp mojego pobierania się zapisywał. Raczej to wszystko, ale i tak, jest tego całkiem sporo. Komputer jest nowy, zakupiony około dwa tygodnie temu. Wcześniej się tak nie działo. System operacyjny to Windows 8.1 64-bit. Mimo wszystko sądzę, że wina leży po stronie routera, niż po stronie sprzętu, jako iż inne, bezprzewodowo połączone komputery również mają ten problem. Dodam iż router jest w tym samym pokoju, co laptop, sygnał nie ma żadnych przeszkód żeby dojść do laptopa, żadnych ścian, czegokolwiek. Jeżeli potrzebne jest więcej informacji, jestem gotów ich udzielić. Liczę na pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Faktycznie wiele wskazuje że wina jest po stronie routera.

Widać na screenie momentami spore opóźnienie pingu więc wypadałoby poleceniem tracert w którym dokładnie miejscu na trasie pakietów zaczynają się opóźnienia, tylko błagam nie do WP (nie wiem jak teraz ale swego czasu WP było znane z dużych opóźnień w odpowiedzi).

Wykonaj test na stronie pingtest.net

 

Profilaktycznie należałoby też się upewnić czy w komputerze nie ma żadnego syfu (skan FRST i dział bezpieczeństwo), choć profilaktyczne skany są tu raczej niechętnie sprawdzane.

 

Jeszcze jedno, upewnij się że problem powtarza się również wtedy gdy na żadnym kompie nie jest uruchomiony żaden program do torrentów ani nic tym podobnego bo niektóre routery nie radzą sobie z ilością pakietów generowanych przez te programy (nawet jak program nic nie ściąga a  jest jedynie uruchomiony).

Od początku co i jak.

Skany wykonałem dwa avastem, wpierw szybki, który wykrył jednego szkodnika, później ten wymagający restartu komputera, który z kolei wykrył dwa zarażone pliki.

Po skanach nic się nie poprawiło. W momencie kiedy robiłem ping test CMD’kiem komputerów połączonych do routera, było 2. Na żadnym nie było włączone nic, co by opóźniało połączenie, lub mogło je przytykać.

Tutaj jest test z podanej stronki .

Nie rozumiem jedynie, co to, lub jak uruchomić polecenie tracert, nie jestem bardzo doświadczonym użytkownikiem komputera, byłbym wdzięczny gdyby można było to wyjaśnić. :slight_smile:

Przepraszam że piszę kolejny postać, zamiast edytować, ale przy zatwierdzeniu edycji wyświetla mi się jakiś błąd. Do rzeczy: Wygooglowałem i wykonał tracert, ale jestem w stu procentach pewien że coś nie tak zrobiłem. Użyłem do jego wykonania adresu IP ze strony “whatismyipaddress.com”. Przepraszam za mój brak doświadczenia, w każdym razie wkleję, jak wyszło.http://i.imgur.com/oJPpSvI.jpg

Wyłącz szyfrowanie sieci i zobacz czy pomoże.

Nie wiem czy chcę w ogóle wyłączać szyfrowanie, mieszkam w bloku, sąsiadów na pęczki, jeszcze by mi ktoś zaczął podkradać internet.

Wyłącz tylko żeby sprawdzić co się stanie.

Wyłączenie szyfrowania nic nie dało. Przepraszam za zwłokę w odpisywaniu.